يکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۲
کد مطلب : ۱۴۵۵۷

مستند «دلبند» برنده 6 جایزه از جشنواره‌های جهانی شد

۰
مستند «دلبند» برنده 6 جایزه از جشنواره‌های جهانی شد
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این 6 جایزه بین‌المللی که سهم «دلبند» ایران از جشنواره‌های مختلف شده، به این شرح است:
جایزه ویژه هیات داوران جشنواره مذهب امروز ایتالیا
جایزه بهترین فیلمبرداری جشنواره فیلم Symi یونان
جایزه بهترین فیلم جشنواره فیلم کوهستان Nuovi Mondi تورینو ایتالیا
جایزه ویژه هیات داوران بخش بین‌الملل مستند جشنواره سلیمانیه عراق
جایزه بهترین فیلم مستند و بهترین فیلمبرداری هیات داوران مدرسه Treviso جشنواره مستند Solo Luna Doc ایتالیا
این فیلم در ادامه حضورهای بین‌المللی خود، در بخش مسابقه جشنواره‌های ذیل به رقابت می‌پردازد:
* جشنواره فیلم ادمونتون کانادا
* جشنواره FIDBA بوینوس‌آیرس آرژانتین
* جشنواره برخورد روستایی در محیط و فیلم لبنان
* جشنواره بین‌المللی مستند درخت زردآلو Ujan ارمنستان
«دلبند» از موفق‌ترین فیلم‌های مستند یکسال اخیر سینمای ایران است که در جشنواره‌های معتبری چون ایدفا، برلین، هات‌داکس و... به نمایش درآمده و به مراسم اهدای جوایز آسیا پاسیفیک هم راه یافته است.
این فیلم جایزه تماشاگران مستندهای نیمه‌بلند جشنواره «هات‌داکس» کانادا، جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره «کازان» روسیه، تقدیر ویژه هیات داوران جشنواره «ترنتو» ایتالیا، دیپلم افتخار بهترین فیلمبرداری و جایزه بهترین فیلم از نگاه دانش‌آموزان جشنواره مستند «سیسیل» ایتالیا، جایزه ویژه جشنواره «کرانیسکا گورا» اسلوونی و جایزه بهترین فیلم مستند شبکه توسعه سینمای آسیا- اقیانوسیه Netpac جشنواره بین‌المللی اولجو Ulju کره‌جنوبی را از آن خود کرده و نامزد بهترین فیلم مستند جشنواره فیلم‌های تلویزیونی شانگهای چین و جایزه تماشاگران جشنواره مردم‌شناسی «پارنو» استونی هم شده بود.
«دلبند» در بخش رسمی جشنواره استانبول ترکیه، جشنواره «ماموت‌لیکس» آمریکا و جشنواره مستند EBS کره‌جنوبی نیز به نمایش درآمده و در جشنواره «بیگ‌اسکای» آمریکا فینالیست بخش Feature Competition شده بود.
این فیلم تندیس شایستگی بهترین مستند کوتاه و نیمه‌بلند بیست و یکمین جشن بزرگ سینمای ایران را نیز بدست آورده است.
«دلبند» قصه‌ی زندگی دشوار اما شیرین یک مادر تنهای هشتاد و سه ساله به نام «فیروزه» را روایت می‌کند که زندگی منحصر به فردی در دل رشته کوه‌های البرز دارد.
این فیلم محصول مركز گسترش سينمای مستند و تجربی و شركت تصوير گستر الهه پارسی (الی ايميج) به مديريت الهه نوبخت است كه پخش بين‌المللی فيلم را نيز بعهده دارد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما