سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۴
کد مطلب : ۱۴۵۱۹

پنجمین جشنواره فیلم (فردا) روز جمعه آغاز می‌شود

۰
پنجمین جشنواره فیلم (فردا) روز جمعه آغاز می‌شود
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "سینماتجربی"، پنجمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی (فردا) به دبیری بهزاد رشیدی با هدف معرفی توانمندی‌های ایران و با شعار «حمایت از تولید ملی» از تاریخ 12 الی 14 مهر ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.
در این دوره 703 عنوان فیلم از 650 فیلمساز و 2200 اثر از 350 عکاس به دبیرخانه رسید و در نهایت 133 اثر به بخش فیلم و 120 عکس از 70 عکاس به بخش رقابتی ورود پیدا کردند.
ابوالقاسم ناصری، علیرضا دهقان، علی خسروی، مسعود سفلایی و الهام آقالری به عنوان اعضای هیأت انتخاب بخش فیلم این رویداد هنری منصوب شدند و مصطفی رزاق‌کریمی، مجید رجبی معمار، بهروز ملبوس‌باف اصفهانی، محمود اربابی و پریوش نظریه، هنرمندانی هستند که فیلم‌های منتخب پنجمین جشنواره «فردا» را داوری می‌کنند.
تقويت ارتباط بين فعالان حوزه هنر فيلم و سينما با مديران بخش‌های علمی و صاحبان صنايع کشور، فرهنگ‌سازی و ترویج مستندسازی تصویری فعالیت‌ها و دستاوردهای علمي، فناوری و صنعتي کشور، کمک به توليد محتوای آموزشی در قالب فيلم و کمک به انتقال دانش تخصصي متخصصان به دانشجویان، كمك به الگوسازی و ارتقاء سطح كيفي مستندات و تولیدات فیلم‌های علمی و صنعتی در كشور و زمينه‌سازي و كمك به انتشار و پخش فيلم‌های فناوری و صنعتي ایرانی در شبکه‌های تلویزیونی داخلي و خارجي، شبکه‌های وی او دی و فضای مجازی از جمله اهداف این دوره از جشنواره است.
همچنین در حاشیه برگزاری این جشنواره، نشست تخصصی «فیلم صنعتی؛ رابطه و تاثیر آن بر بینش و تفکر توسعه صنعتی» با حضور محمدرضا اصلانی و با مشارکت انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند ایران روز جمعه 12 مهر ماه ساعت 17 تا 19 در سالن امیرخانی خانه هنرمندان برگزار می‌شود.
جشنواره فیلم فردا، روز دوشنبه 15 مهر ماه ساعت 16 در سالن سوره مهر حوزه هنری طی مراسمی به کار خود پایان می‌دهد.
برای مشاهده جدول نمایش فیلم‌های پنجمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی (فردا) اینجا را کلیک کنید.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما