دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۸
کد مطلب : ۱۴۵۰۹

نمایش «اِکسُدوس» و «جسم خاکستری» در جشنواره نیواورلئان آمریکا

۰
نمایش «اِکسُدوس» و «جسم خاکستری» در جشنواره نیواورلئان آمریکا
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، سی‌اُمین دوره جشنواره فیلم‌ نیواورلئان از 24 تا 30 مهرماه 1398 در ایالت لوئیزیانای آمریکا برگزار می‌شود و مستند «اِکسُدوس» ساخته بهمن کیارستمی و انیمیشن «جسم خاکستری» به کارگردانی سمانه شجاعی، در بخش مسابقه این جشنواره روی پرده می‌روند.
جشنواره فیلم «نیواورلئان» از فستیوال‌های مورد تایید اسکار است و فیلم‌های برگزیده این رویداد شرایط معرفی به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار را پیدا می‌کنند.
گفتنی است: موضوع مستند «اِکسُدوس» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی بهمن کیارستمی، درباره‌ی مرکز بازگشت مهاجران افغان است که توسط اداره اتباع خارجی وزارت کشور گردانده می‌شود. این مرکز مسئولیت ثبت‌نام و اعزام مهاجران افغان که بصورت غیرقانونی وارد ایران شده‌اند را برعهده دارد...
این فیلم در شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی مستند «یاماگاتا» که از 18 تا 25 مهرماه در کشور ژاپن برگزار می‌شود نیز حضور دارد و در بخش رقابتی «جریان‌های نو آسیا» New Asian Currents این رویداد بزرگ سینمای مستند آسیا روی پرده خواهد رفت.
پخش بین‌المللی «اِکسُدوس» برعهده مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است.
انیمیشن «جسم خاکستری» ساخته سمانه شجاعی نیز به روایت پزشکی می‌پردازد که با خونسردی مشغول ویزیت بیماران است. تعدادی بیمار اعصاب و روان منتظرند تا نوبتشان شود، اما از این بیماران‌ نمی‌توان توقع داشت که آرام بمانند... 
این فیلم که اولین حضور در جشنواره‌های جهانی را تجربه می‌کند، در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده است.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما