شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۸
کد مطلب : ۱۴۳۲۳

دومین حضور پیاپی «رضا فرهمند» در جشنواره «لوکارنو» سوئیس

۰
دومین حضور پیاپی «رضا فرهمند» در جشنواره «لوکارنو» سوئیس
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی "سینماتجربی"، هفتاد و دومین دوره جشنواره لوکارنو سوئیس، از 16 تا 26 مردادماه 98 برگزار می‌شود و مستند «نت‌های مسی یک رویا» تنها نماینده سینمای ایران در این رویداد معتبر سینمایی است.
در توصیف بخش رقابتی هفته منتقدین در سایت جشنواره آمده است: "هفته منتقدین بر روی فیلم‌های نوآورانه با محتواهای بزرگ تمرکز می‌کند. فیلم‌هایی پررنگ که دیدگاه‌های جدیدی را باز می‌کنند و در جهان بحث‌برانگیزند." 
جشنواره فیلم لوکارنو پس از «کن»، «ونیز» و «برلین»، معتبرترین جشنواره سینمایی اروپاست و ویژگی خاص آن، نمایش فیلم‌ها در میدان معروف «پیاتزا» در فضای باز و بر پرده بزرگ است که در این مکان حدود ۸۰۰۰ تماشاگر به تماشای فیلم‌ها می‌نشینند.
رضا فرهمند سال گذشته نیز با مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» در بخش هفته منتقدان جشنواره لوکارنو حضور داشت.
«نت‌های مسی یک رویا» درباره مَلّوک، پسری ۱۰ ساله است که با دوستانش سیم‌های مسی خانه‌های ویران شده در جنگ را برای گذران زندگی جمع می‌کنند و می‌فروشند، اما شوق رسیدن به آرزویی کودکانه، گرمای امید را در دل آنها زنده می‌کند و به خرابه‌ها و ویرانه‌ها رنگ و شادی می‌بخشد. پخش بین‌المللی این فیلم با «ArtHouse Cinematheque» به مدیریت مرجان علیزاده است.
مرتضی شعبانی تهیه‌کنندگی این فیلم را برعهده دارد که برای اولین بار، در سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد.

عوامل تولید مستند «نت‌های مسی یک رویا» عبارتند از: تهیه‌کننده: مرتضی شعبانی، کارگردان: رضا فرهمند، تدوین: رضا فرهمند، فاطمه بنیادی، آهنگساز: کریستوف رضاعی، مجری طرح: سعید صادقی، صدابردار: حمید احمدی، صداگذار: حسن مهدوی، فیلمبردار: مهراد امین، رضا فرهمند، اصلاح رنگ: سامان وفایی، طراح پوستر: علی باقری، پخش بین‌الملل: مرجان علیزاده، مدیر تولید: سالم محمدی، روابط عمومی و مشاور رسانه‌ای: محسن دلیلی
 
 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما