سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۲
کد مطلب : ۱۴۳۱۲

بازدید مستندسازان از پژوهشگاه رویان

۰
بازدید مستندسازان از پژوهشگاه رویان
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "سینماتجربی"، پژوهشگاه رویان یکشنبه 23 تیرماه میزبان جمعی از مدیران و دست اندرکاران سینمای ایران بود که در راستای سیاست های جشنواره فردا یعنی آشنایی و تعامل هرچه بیشتر فیلمسازان با مراکز صنعتی و فناوری، در پژوهشگاه رویان حضور یافته بودند.
علیرضا تابش؛ مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، سیدصادق موسوی؛ مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران، مرتضی رزاق کریمی؛ قائم مقام مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، محمدرضا عرب؛ سخنگوی کانون کارگردانان خانه سینما، پوران درخشنده؛ نائب رئیس کانون کارگردانان خانه سینما، اکبر عالمی؛ پیشکسوت و منتقد سینما که سمت ریاست هیئت داوران بخش عکس جشنواره را نیز به عهده دارد، مسعود نجفی مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد آفریده؛ رئیس اسبق مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و جمعی از اعضای کانون ها و انجمن های صنفی سینمای ایران در این نشست حضور داشتند.
در ابتدای این برنامه، حضار در سالن کنفرانس پژوهشگاه رویان گردهم آمده و عبدالحسین شاهوردی؛ رئیس پژوهشگاه رویان برای آنها به ایراد سخن پیرامون این پژوهشگاه پرداخت.
وی با پراهمیت خواندن هنر - صنعت سینما، از جامعه سینمایی خواست تا با پرداختن به موضوعات مطرح در این پژوهشگاه که هر کدام سبب غرور و افزایش روحیه ملی در میان آحاد جامعه می‌شود، بیش از پیش روحیه نشاط ، خودباوری و امید به آینده را در میان مردم و جوانان ایرانی بپرورانند.
پیش از سخنان دکتر شاهوردی؛ رئیس پژوهشگاه رویان، بهزاد رشیدی؛ دبیر پنجمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی به ارائه گزارشی از روند برگزاری پنجمین دوره این جشنواره و اهدافی که این رویداد سینمایی دنبال می‌کند، پرداخت و ابراز امیدواری کرد که این برنامه ها باعث تعامل بیشتر سینمای ایران با مراکز فناوری و صنعتی و تولید آثار سینمایی در گونه های مختلف گردد.
رییس جهاد دانشگاهی هنر با اشاره به فعالیت های دبیرخانه دائمی جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی، تصریح کرد: این دبیرخانه به کانونی برای اتصال و تعامل سینما با فناوری  و صنعت کشور شده و می تواند زمینه را برای تولیدات آثار سینمایی مرتبط با فعالیت ها و دستاوردهای کشور فراهم نماید.
پس از آن به ترتیب محمدرضا عرب؛ سخنگوی کانون کارگردانان خانه سینما، پوران درخشنده؛ نائب رئیس این کانون، محمد آفریده؛ مشاور دبیر جشنواره ضمن اعلام خرسندی خود از دستاوردهای رویان، به بیان دیدگاه‌های خود در مورد قابلیت های بالای سینمای ایران و فراهم آمدن زمینه مناسب برای فعالیت جامعه سینمایی و پرداختن به سوژه‌های فناورانه هر یک از مراکز تحقیقاتی و صنعتی پرداختند.
در ادامه نشست علیرضا تابش؛ مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با اشاره به افتخارآفرینی‌های پژوهشگاه رویان بر تشکیل جلسات همفکری و ایده‌یابی براساس داشته‌های موجود در مراحل تحقیقاتی این پژوهشگاه و ارائه داده‌هایی از سوی دانشمندان و متخصصان فعال در این پژوهشگاه تأکید کرد که هر کدام از آنها می‌تواند تبدیل به سوژه و ایده‌های جذابی برای فیلم‌سازی شود.
در ادامه حاضران از بخش‌های مختلف پژوهشگاه رویان بازدید کردند و در هر بخش کارشناس مسئول مربوطه توضیحاتی در مورد کارهای انجام شده در آن به بازدیدکنندگان ارائه کرد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما