دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۷
کد مطلب : ۱۴۳۰۷
دبیر جشنواره تلویزیونی مستند خبر داد:

پرداخت یک تا سه میلیون تومان حق پخش به آثار مستند

۰
پرداخت یک تا سه میلیون تومان حق پخش به آثار مستند
مهدی میرتیموری دبیر جشنواره تلویزیونی مستند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی "سینماتجربی" اظهار کرد: امسال بیش از 700 فیلم به دبیرخانه جشنواره ما رسید که در نهایت 67 مستند انتخاب شدند. از این میان 12 مستند بلند، 21 اثر نیمه بلند و 34 مستند، کوتاه بودند.
وی افزود: از روز 15 تیرماه همزمان با آغاز جشنواره تلویزیونی مستند، پخش فیلم‌ها در شبکه مستند آغاز شده است و نمایش آثار حاضر در جشنواره تا روز چهارشنبه 13 شهریورماه ادامه خواهد داشت. اختتامیه این جشنواره نیز هفته دوم مهرماه و پس از دهه دوم محرم برگزار می‌شود.
دبیر جشنواره تلویزیونی مستند پیرامون شیوه رای‌گیری مردمی این رویداد توضیح داد: فیلم‌ها ساعت 19 روی آنتن شبکه مستند می‌روند و پس از نمایش هر فیلم تا ساعت 19 روز بعد مردم می‌توانند از طریق مراجعه به دو سامانه سایت جشنواره و سامانه پیامکی 3000081 براساس میزان رضایت خود به فیلم‌ها ستاره دهند. پس از این رای‌گیری، براساس فرمول طراحی شده میزان آرای هر فیلم مشخص می‌شود.
وی درباره هیات پنج نفره داوری که قرار است فیلم‌ها را ارزیابی کنند، تصریح کرد: این هیات داوری طی روزهای آینده مشخص خواهد شد و پس از اتمام نمایش فیلم‌ها، با برگزاری جلسه رای‌گیری، در هر بخش کوتاه، نیمه‌بلند و بلند، یک فیلم به عنوان برگزیده انتخاب خواهد شد.
میرتیموری ادامه داد: از امسال یعنی سومین دوره جشنواره تصمیم بر این شد که آثاری که به بخش مسابقه جشنواره راه می‌یابند و از شبکه مستند پخش می‌شوند، مبلغی را به عنوان حق پخش دریافت کنند. براین اساس فیلم‌های کوتاه یک میلیون، نیمه‌بلند دو میلیون و بلند سه میلیون تومان حق پخش دریافت خواهند کرد که این مبلغ در اختتامیه به صاحبان فیلم‌ها پرداخت می‌شود.
وی با اشاره به اطلاع‌رسانی زمان نمایش فیلم‌ها در شبکه‌های مجازی و سایت جشنواره گفت: جدول هفتگی نمایش فیلم‌ها هر جمعه در سایت جشنواره به آدرس www.festmostanad.ir‌، سایت شبکه مستند و همچنین در کانال‌های تلگرام و اینستاگرام جشنواره قرار می‌گیرد.
دبیر جشنواره تلویزیونی مستند با بیان این که تعداد مخاطبان تازه این جشنواره افزایش یافته‌اند، افزود: ما مخاطبان وفاداری از سال‌های گذشته داریم که در سامانه ما به ثبت رسیده‌اند و همچنان پیگیر فیل‌های جشنواره هستند، اما امسال تعداد افرادی که به تازگی مخاطب جشنواره شده‌اند هم افزایش یافته که این اتفاق خوبی است.
وی با تاکید بر آشنایی مردم با فیلم‌های مستند به عنوان یکی از اهداف جشنواره تلویزیونی مستند خاطرنشان کرد: در راستای اتفاق مثبتی که در جشنواره سینماحقیقت رخ داد و مردم با فضای فیلم‌های مستند بیشتر آشنا شدند، جشنواره تلویزیونی مستند هم در تلاش است تا مستند جایگاه خود را میان مردم بیابد. جشنواره سینماحقیقت اتفاق بزرگی در سال است و ما گام بعدی را پس از این جشنواره برمی داریم، به این شکل که فیلم‌ها را به خانه کسانی ببریم که امکان حضور در جشنواره سینماحقیقت را نداشته‌اند.
 
 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما