يکشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۰
کد مطلب : ۱۴۲۸۶
در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل مرکز گسترش مطرح شد:

طباطبایی‌نژاد: 2115 روز دلتنگ به مرکز گسترش می‌آمدم/ حمیدی‌مقدم: امیدوارم با این تیم حرفه‌ای حرکت رو به جلویی داشته باشیم

۰
طباطبایی‌نژاد: 2115 روز دلتنگ به مرکز گسترش می‌آمدم/ حمیدی‌مقدم: امیدوارم با این تیم حرفه‌ای حرکت رو به جلویی داشته باشیم
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی "سینماتجربی"، در ابتدای این مراسم شهنام صفاجو مدیر روابط عمومی مرکز گسترش با اشاره به مدت زمان مدیریت طباطبایی‌نژاد در این مرکز گفت: حدود 6 سال و دقیقا 2115 روز در معیت سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد بودیم که اتفاقات مهمی در این مدت رخ داد، از جمله تولید 339 فیلم مستند، انیمیشن، داستانی و سینمایی که آماری قابل توجه است.
وی با اشاره به جایگاه سینمای مستند و جشنواره سینماحقیقت طی سال‌های اخیر افزود: در مدت مدیریت طباطبایی‌نژاد علاوه بر افزایش کیفیت تولیدات مستند و ارتقای جشنواره سینماحقیقت، شاهد تولید انیمیشن‌های هنری بودیم که در جشنواره‌های خارجی معتبری چون انسی و زاگرب به نمایش درآمدند. همچنین فیلم‌های تولیدی مرکز مانند «در جستجوی فریده» و «آتلان» حضور موفقی در اکران‌های هنر و تجربه داشتند.
در ادامه، صفاجو برگزاری 144 جلسه نمایش و نقد فیلم طی این 6 سال در کانون فیلم حقیقت را دلیلی بر تبدیل این مکان به یکی از مهمترین پاتوق‌های فرهنگی هنری تهران دانست و سپس از سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد دعوت کرد تا پشت تریبون قرار بگیرد.
طباطبایی‌نژاد با اشاره به مدت زمان مدیریتش در مرکز گسترش گفت: در همان جلسه ابتدایی معارفه‌ام گفتم که چه 6 ماه در این مرکز به عنوان مدیر حضور داشته باشم چه 6 سال، این زمان مانند پلک برهم زدن می‌گذرد. روزهای خوشی در کنار شما داشتم و آن‌ها را تمام عمر مرور خواهم کرد؛ البته روزهای تلخی هم مثل روزهای فوت دو همکار عزیزمان کامبیز معنوی و حسن علیزاده داشتیم که از ذهن من خارج نمی‌شود.
وی افزود: گزارشی نباید به شما که همکاران من بودید بدهم چرا که کارها را شما انجام دادید و من نظاره‌گر فعالیت‌های شما بودم. مدیریت و مقام اگر فرصتی برای ارائه خدمت و جلب رضایت خلق خدا باشد یک نعمت الهی است اما غیر از این زوالی بیش نخواهد بود. در مدت حضورم در مرکز گسترش مشغله‌ای جز این نهاد نداشتم و برای خدمت به شما همکارانم لحظه‌ای دریغ نکردم.
طباطبایی‌نژاد با اشاره به فعالیت‌های پیشین محمد حمیدی‌مقدم اظهار کرد: او همواره در کار خود درجه یک بوده و بی‌گمان جزء بهترین‌های رسانه ملی است. امیدوارم که عمر مدیریت‌شان طولانی باشد چرا که کوتاه بودن عمر مدیریت یک نقص است. بی‌شک مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی موفق‌ترین و امن‌ترین موسسه زیرمجموعه وزارت ارشاد است و من 2115 روز دلتنگ به این اداره می‌آمدم.
محمد حمیدی‌مقدم هم با ابراز خرسندی از انتخابش به عنوان مدیرعامل مرکز گسترش گفت: خرسندی من به این دلیل است که با این مجموعه ارتباطی همچون یک فامیل دور داشتم و هر سال 10 تا 15 روز لذت‌بخش را در جشنواره سینماحقیقت و با تیم مرکز تجربه می‌کردم. مرکز گسترش را نهادی تأثیرگذار در تعیین کلیت سینمای ایران می‌دانم به ویژه با تیم حرفه‌ای که طباطبایی‌نژاد طی 6 سال مدیریت به آن دست پیدا کرد و من با تحویل گرفتن این مجموعه گویی مسیر را میان‌بر رفته‌ام.
وی با بیان این که مرکز گسترش را از مدیری تحویل می‌گیرد که جزء شاگردان خوب است، تصریح کرد: در این فضا باید خودم را محک بزنم که چه کارهایی می‌توانم انجام دهم که این مرکز بیش از پیش رو به جلو حرکت کند. یکی از نکات مثبت این مجموعه برگزاری منسجم جشنواره سینماحقیقت و متکی بودن آن بر مرکز گسترش است.
حمیدی‌مقدم با تأکید بر این که مرکز گسترش علی‌رغم فضای کوچکی که در اختیار دارد، بار زیادی را بر دوش می‌کشد، گفت: چندین حرکت استراتژیک سینما در این مرکز تعیین می‌شود و این فضا جوابگوی فکر راهبردی که باید سینمای ایران را پشتیبانی کند، نیست. امیدوارم که نه به عنوان مدیر بلکه به عنوان یک دوست در کنار همکاران با تقسیم کار عادلانه میان فیلمسازان مختلف، ایده‌های برتر و شکل‌های نوین فیلمسازی امروز جهان در مسیر سینمای مستند که فضای شریف سینمای ایران است، گام برداریم. به گونه‌ای که فیلمسازان پیشکسوت را هم به همگرایی و به روز شدن ترغیب کنیم.
وی افزود: حضور مدیریت گاهی صرفا ایجاد کننده اصطکاک است اما امیدوارم ما بتوانیم در این فضای پیش برنده با این تیم خوب همراه باشیم. قطعا در حوزه‌های پژوهشی و ارتباط با فضاهای دانشگاهی بیشتر ورود خواهیم کرد. در حوزه فیلم‌های تجربی هم اتفاقات بزرگی رخ خواهد داد و البته در حوزه انیمیشن مرکز می‌تواند با تأمین خوراک فکری، جهت‌دهی آینده را از آن خود کند.
مدیرعامل مرکز در پایان ضمن تشکر از زحمات مرتضی رزاق‌کریمی گفت: از ابتدا خواهش کردیم که ایشان با ما بمانند. ارتباط ما با آقای طباطبایی‌نژاد هم ادامه خواهد داشت و برای ایشان در مسئولیت تازه‌شان آرزوی توفیق دارم. دعا کنید که من هم در این مسئولیت موفق باشم.
در پایان این مراسم از سوی مدیران و کارمندان مرکز گسترش هدایایی به سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد و سبد گلی به محمد حمیدی‌مقدم اهدا شد.
 
 
 
 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما