سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۵
کد مطلب : ۱۴۲۴۵

داش آکل در اکران «تیرگان» هنر و تجربه

۱
داش آکل در اکران «تیرگان» هنر و تجربه
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی سینماتجربی، آیین دیدار و افتتاحیه‌ی «اکران تیرگان» از ساعت ۱۹:۳۰روز شنبه اول تیرماه 1398 مصادف با هفتادونهمین سالروز تولد عباس کیارستمی، در سالن موزه‌ی سینما با حضور کارگردان فیلم‌ها و برخی دیگر از عوامل و هم‌چنین هنرمندان و علاقمندان و حامیان فیلم کوتاه برگزار خواهد شد.
مجموعه‌ی «اکران تیرگان» عبارت است از: «دریای‌تلخ» ساخته‌ی فاطمه احمدی، «آگهی فروش» به کارگردانی قصیده گلمکانی، انیمیشن «داش‌آکل» ساخته‌ی هاجر مهرانی، «موج کوتاه» به کارگردانی محمد اسماعیلی، «سیاه سرفه» ساخته‌ی رضا توفیق‌جو و «روشویی» به کارگردانی جابر رمضانی.
به مناسبت این آیین افتتاحیه‌، سیف‌الله صمدیان نیز فیلمی کوتاه و پانزده دقیقه‌ای تهیه کرده که به «اکران تیرگان» هدیه داده است و پیش از نمایش این شش فیلم برگزیده در سالن موزه‌ی سینما نمایش داده خواهد شد.
این بخش پانزده دقیقه‌ای، قسمتی از مستند بلند صمدیان با عنوان «روزی روزگاری در مراکش»، از صحبت‌های عباس کیارستمی و مارتین اسکورسیزی با فیلم‌سازان حاضر در کارگاه سینمایی مشترک این دو فیلمساز است که در سال ۲۰۰۵ درباره‌ی سینما و فیلم کوتاه در مراکش برگزار شد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما