يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۹
کد مطلب : ۱۴۲۲۹

اصلانی: حمایت از تولید فیلم‌های تجربی توسط مرکز گسترش خبر خوشی است

۰
اصلانی: حمایت از تولید فیلم‌های تجربی توسط مرکز گسترش خبر خوشی است
وی ضمن ابراز خرسندی از تغییرات ایجاد شده در شرح فعالیت‌های مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در سال 1398 طی گفتگویی اظهار کرد: مرکز گسترش حدود 20 سال قبل تولید فیلم‌های سینمایی اول و دوم و تجربی را برعهده داشت، اما پس از مدتی از رسالت خود دور شد، چرا که امکان تولید فیلم‌های تجربی را از این مجموعه گرفتند.
کارگردان "حمال طلا" افزود: افزوده شدن حمایت از فیلم‌های تجربی به مجموعه فعالیت‌های مرکز گسترش خبر خوشی است، چرا که این مرکز به رسالت گذشته خود بازگشته و سینمای تجربی بار دیگر متولی پیدا می‌کند. البته امیدوارم که ماجرای خودی و غیرخودی که معضلی بزرگی در نهادهای سینمایی و بنیادهای فرهنگی است، کنار گذاشته شود تا «مرکز» بتواند به درستی به رسالت اصلی خود بپردازد.
اصلانی با بیان این که اگر مرکز گسترش بتواند پلی میان فیلمسازان و تهیه‌کنندگانی که علاقه به تولید فیلم‌های تجربی دارند ایجاد کند، فضای امنی در این حوزه ایجاد خواهد کرد، تصریح کرد: بسیاری از تهیه‌کنندگان سینما علاقمند به فعالیت در حوزه فیلم‌های تجربی هستند، اما امکان رقابت و تهیه‌ی ویترین برای عرضه در کنار سینمای تجاری را ندارند و حضور یک متولی می‌تواند فضای امنی برای این تهیه‌کنندگان ایجاد کند تا امکان ساخت و نمایش آثارشان فراهم شود.
وی در پایان با اشاره به احتمال افزوده شدن گروه هنر و تجربه به مجموعه‌ی مرکز گسترش گفت: این موضوع که گروه هنر و تجربه در مرکز گسترش ادغام شود هم اتفاق خوبی است و می‌تواند این مرکز را در انجام رسالت‌اش کمک کند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما