چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۵
کد مطلب : ۱۴۰۹۷
تهیه کننده انیمیشن «رستم و سهراب»:

بازار جشنواره فجر روز به روز ضعیف تر می‌شود

۰
بازار جشنواره فجر روز به روز ضعیف تر می‌شود
داریوش دالوند که به عنوان نماینده شرکت «آریا صنعت تخیل» در غرفه بازار جشنواره جهانی فیلم فجر حضور داشت و با چند شرکت خارجی تاکنون برای تولید مشترک و فروش فیلم گفتگو کرده است، اظهار کرد: بازار فجر مظلوم واقع شده و متاسفانه نگاه مسوولان جشنواره بیش از حد به سمت وجه هنری جشنواره و پروپگاندای آن است. آن ها به دنبال نتایج ملموس تجاری نیستند در حالی که این نتایج صرفا در این بازارها دست یافتنی است.
وی با تاکید بر این که بازار جهانی فیلم فجر باید بسیار بزرگ تر از بازار فعلی می بود، بیان کرد: این بازار در سال های 89 تا 90 مسیر ترقی را طی کرد اما پس از آن به شدت افت داشت. بزرگترین اشکال در مسیر رشد این بازار جدا کردن بخش ملی از بین الملل بود و این جداسازی طبعات سنگینی برای جشنواره ملی و بین الملل داشت.
دالوند با بیان این که بازار فجر به شدت آسیب دیده و حضورها تشریفاتی شده اند، گفت: برخی دوستان به دروغ ادعا می کنند که این جداسازی به نفع جشنواره بوده و نگاه این دو جشنواره ملی و بین الملل متمرکزتر شده است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: کسی به دنبال این نیست که به بازار بیاید و فعال باشد. ما اتوبوسی مهمان دعوت می کنیم در حالی که باید مهمانان منت مدیران را می کشیدند تا به بازار این جشنواره راه یابند. متاسفانه بیش از نیمی از ایمیل ها به دست خریدارانی که جشنواره معرفی کرده است نرسیده و به نظر می رسد آدرس ها اشتباه است.
 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما