يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۴
کد مطلب : ۱۴۰۶۶

نمایش و نقد مستند «بهارستان، خانه ملت» در کانون فیلم سینماحقیقت

۰
نمایش و نقد مستند «بهارستان، خانه ملت» در کانون فیلم سینماحقیقت
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این مستند از ساعت 17:30 عصر روز دوشنبه 26 فروردین 98 در سالن سینماحقیقت این «مرکز» به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور بابک بهداد (کارگردان)، ناصر صفاریان (مسئول نمایش و نشست فیلم‌ها) و امید نجوان (منتقد میهمان) مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.
بهداد درخصوص مستند 76 دقیقه‌ای «بهارستان، خانه ملت» می‌گوید: این فیلم درباره‌ی منطقه بهارستان است. این منطقه شامل میدان، مجلس، مدرسه سپهسالار و بخشی از باغ بهارستان می‌شود. این میدان به دلیل نزدیک بودن به مجلس شورای ملی اهمیت خاصی می‌یابد. از دوره انقلاب مشروطه تمام تجمعات، اعتراضات و گفتگوهای نمایندگان مجلس بوده و بسیاری از اتفاقات مهم تاریخی در این میدان رخ داده است.
وی ادامه داد: «بهارستان، خانه ملت» فیلمی تاریخی است که از دوره قاجار آغاز می‌شود و پهلوی اول و دوم را در‌بر‌می‌گیرد. در حقیقت اتفاقات سیاسی مهمی مانند کودتای 28 مرداد، نهضت ملی نفت، سی تیر و... در این میدان و مجلس رخ می‌دهد و مخاطبان می‌توانند با تماشای این فیلم، با بخش مهمی از تاریخ ایران بیشتر آشنا شوند.
گفتنی است: عموم علاقمندان جهت تماشای این فیلم مستند و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت 17:30 عصر دوشنبه (26 فروردین‌ماه) به کانون فیلم «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند.
شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است.
«بهارستان، خانه ملت» ضمن کسب سیمرغ بلورین بهترین مستند سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر، یکی از آثار برگزیده‌ی گروه هنر و تجربه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت هم بوده است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما