شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۵
کد مطلب : ۱۴۰۴۴

مستند «دلبند» به بخش ویترین جهان جشنواره «هات‌داکس» راه یافت

۰
مستند «دلبند» به بخش ویترین جهان جشنواره «هات‌داکس» راه یافت
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، بیست و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «هات‌داکس» از 5 تا 15 اردیبهشت 1398 در شهر تورنتو کانادا برگزار می‌شود و مستند بلند «دلبند» ساخته یاسر طالبی در بخش مسابقه «ویترین جهان» این جشنواره معتبر روی پرده می‌رود.
جشنواره «هات‌داکس» کانادا، مهمترین و بزرگ‌ترین رویداد فیلم مستند و بازار فیلم در آمریکای شمالی است. این جشنواره که یکی از مهمترین مکان‌ها برای مشاهده و بحث پیرامون مستندهای برجسته سال است، برای ترویج و تولید فیلم مستند در جهان پایه‌گذاری شده و هر سال بیش از 200 فیلم در این رویداد به نمایش گذاشته می‌شود و حدود 2000 مستندساز، تهیه‌کننده، خریدار و توزیع‌کننده فیلم مستند از سراسر جهان در جشنواره حضور پیدا می‌کنند.
گفتنی است که «دلبند» از معدود مستندهای ایرانی است که حضور در جشنواره‌های معتبر «ایدفا»، «برلین» و «هات‌داکس» را تجربه می‌کند.
این فیلم هم‌اینک در بخش مسابقه سی و هشتمين جشنواره بين‌المللی «استانبول» ترکیه هم حضور دارد که از دیروز –شانزدهم فروردین‌ماه- در کشور ترکیه گشایش یافت و تا بیست و ششم فروردین‌ماه ادامه خواهد داشت.
در این جشنواره، مستند «دلبند» با آثار سینمایی كه برگزيده‌ی جشنواره‌های كن، برلين، تورنتو، كارلووی‌واری و از كشورهای فرانسه، بلژيك، سوئد، آرژانتين، برزيل، ايتاليا، آمريكا، روسيه، ليتوانی هستند، به رقابت می‌پردازد. در بخش اصلی جشنواره استانبول، دو مستند بلند و ده فيلم سينمايی حضور دارند.
«دلبند» قصه‌ی دلدادگی و ارتباط یک زن کهنسال مازنی است که به تنهایی با گله‌ی گاوهایش در ارتفاعات جنوب شرقی البرز روزگار می‌گذراند.
اين مستند محصول مركز گسترش سينمای مستند و تجربی و شركت تصوير گستر الهه پارسی (الی ايميج) به مديريت الهه نوبخت است كه پخش بين‌المللی اين فيلم را نيز برعهده دارد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما