چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۷
کد مطلب : ۱۴۰۲۱
آیین دیدار مستند «ترور سرچشمه» در موزه سینما برگزار شد

مهدویان: به دیده شدن این فیلم کمک کنید

۰
مهدویان: به دیده شدن این فیلم کمک کنید
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "سینماتجربی"، آیین دیدار مستند «ترور سرچشمه» به کارگردانی محمدحسین مهدویان که به واقعه انفجار دفتر حزب جمهوری در روز هفتم تیر ۱۳۶۰ پرداخته است، عصر روز گذشته ۲۱ اسفندماه در موزه سینما برگزار شد.
در ابتدای این مراسم، پوستر فیلم با حضور عوامل فیلم، جمعی از اهالی فرهنگ و هنر، سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و جعفر صانعی‌مقدم مدیرعامل هنر و تجربه امضا شد.
در ادامه و پیش از نمایش فیلم، مجید رجبی‌معمار، تهیه‌کننده «ترور سرچشمه» به موانع اکران فیلم پیش از نمایش در گروه هنروتجربه اشاره کرد و گفت: نمی‌دانم درباره این موضوع صحبت کنم یا نه، اما فیلم پس از یک سال و چند ماه آغاز به اکران کرده است. این فیلم به سفارش مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ساخته شده و زحمت خاصی برای آن کشیده شده است. در چند ماه گذشته در تلاش برای اکران عمومی فیلم بودیم اما دوستانی کم لطفی کردند و به همین دلیل مدتها معطل ماندیم.
وی افزود: «ترور سرچشمه» به نحو ویژه‌ای به بخشی از تاریخ معاصر و یکی از حوادث سال‌های اول انقلاب توجه کرده است.
در ادامه محمدحسین مهدویان روی صحنه آمد و گفت که خیلی حرف نمی‌زند و از بچگی در مکان‌های خیلی شلوغ دچار دلهره می‌شده است، اما چون این مراسم شلوغ نیست راحت‌تر است.
مهدویان با اظهار امیدواری از اینکه حاضران فیلم را دوست داشته باشند، افزود: «ترور سرچشمه» ظاهر ساده‌ای دارد. شاید یک وقتی راجع به چگونگی رسیدن به حال و هوایی که در این فیلم وجود دارد، مفصل‌تر حرف بزنم، چون جایش اینجا نیست.
وی با اشاره به مصاحبه‌هایی که در این مستند گنجانده شده است، عنوان کرد: وقتی فیلم را ببیند متوجه می‌شوید این مصاحبه‌ها ویژگی‌ای دارند و حس و حالی در آن‌ها جریان دارد که با فرایند سختی به آن رسیدیم و برای آن تجهیزاتی طراحی کردیم تا این فضا به‌وجود بیاید. امیدوارم از نتیجه کار لذت ببرید.
این کارگردان سینما افزود: مانند همه فیلم‌های دیگر که ساخته‌ام تمام تلاشم این بوده است که «ترور سرچشمه» هم در گام اول جذاب، پُرکشش و به اندازه کافی سرگرم‌کننده باشد و در گام‌های بعدی تاثیرهایی را که قرار است داشته باشد، بگذارد.
وی در انتها گفت: این فیلم، یک مستند است و بضاعت‌هایی را که برای یک فیلم سینمایی در اکران وجود دارد مانند تبلیغات، در این حوزه وجود ندارد. امیدوارم هرطور که می‌توانید به ما کمک کنید تا فیلم بهتر و بیشتر دیده شود. از دوستان خوبم در گروه هنروتجربه که امکان نمایش فیلم را پس از گذشت بیش از یک سال از زمان ساخت آن، فراهم کردند، تشکر می‌کنم.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما