سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۳
کد مطلب : ۱۴۰۱۹

مهدویان: در «ترور سرچشمه» فضایی معمایی ایجاد کردیم

۰
مهدویان: در «ترور سرچشمه» فضایی معمایی ایجاد کردیم
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، کارگردان مستند «ترور سرچشمه» که امروز (سه‌شنبه 21 اسفند 97) فیلمش طی آئینی در موزه سینمای ایران رونمایی می‌شود، در گفت‌و‌گویی اظهار کرد: این مستند مانند فیلم‌های دیگر من در حوزه سینمای مستند و داستانی، درباره‌ی تاریخ معاصر ایران است. من از سینمای مستند آمده‌ام و فیلم‌های بسیاری با موضوع تاریخ معاصر تولید کرده‌ام.
مهدویان با تاکید بر این که «ترور سرچشمه» مستندی در ادامه مسیر فیلمسازی‌اش محسوب می‌شود، افزود: البته این فیلم به واسطه‌ی حضور آدم‌هایی که با آن‌ها مصاحبه شده و نوع اجرا جالب توجه است. در این مستند تلاش کردیم با چند مصاحبه و عکس و تصاویر آرشیوی، فضایی معمایی و پلیسی ایجاد کنیم که با روح کار هم نسبت داشته باشد. این فضا برای من جذاب بود و چالشی بود که احساس می‌کنم تاحدی در آن موفق شدیم.
وی با اشاره به اکران این مستند در گروه هنر و تجربه تصریح کرد: این گروه سینمایی فضایی برای نمایش فیلم‌هایی است که در اکران تجاری سینما جایی ندارند و نیازمند به فضایی برای دیده شدن هستند.
 

این کارگردان سینما در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه‌ریزی برای اکران این مستند در گروه هنر و تجربه پاسخگوی نیاز مخاطبان است یا خیر، گفت: هنوز جدول تصحیح‌شده‌ی اکران در گروه هنر و تجربه به دست من نرسیده است، اما در نسخه ابتدایی که دیده بودم و با شناختی که از این گروه سینمایی دارم احساس می‌کنم مستند ما نیاز به سانس‌های بیشتری دارد و در این زمینه تلاش خواهیم کرد. البته بیش از تعداد سانس‌ها آنچه اهمیت دارد، سانس‌های ثابت است، چون سانس‌های متغیر در گروه هنر و تجربه، برنامه‌ریزی برای تماشای فیلم از سوی مخاطب را دشوار می‌کنند. امیدوارم این موضوع برطرف شود و مخاطبان بتوانند راحت‌تر به تماشای این فیلم بنشینند.
گفتنی است، مراسم آیین دیدار فیلم مستند «ترور سرچشمه» ساخته محمدحسین مهدویان، امروز -سه‌شنبه ۲۱ اسفندماه- ساعت 18 در موزه سینما برگزار می‌شود.
این فیلم به یک واقعه تاریخی معاصر یعنی انفجار دفتر حزب جمهوری در روز هفتم تیر ۱۳۶۰ پرداخته است.
«ترور سرچشمه» به تهیه‌کنندگی مجید رجبی‌معمار، محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما