شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۴
کد مطلب : ۱۴۰۰۲

اختتامیه دومین جشنواره فیلم تبریز برگزار شد

۰
اختتامیه دومین جشنواره فیلم تبریز برگزار شد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "سینماتجربی"، مراسم اختتامیه دومین جشنواره فیلم تبریز جمعه 17 اسفند 97 ساعت 17 عصر در مجتمع فرهنگی هنری 29بهمن  برگزار شد و در این مراسم مستند «مرز مه‌آلود» به کارگردانی آتبین حسینی و از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به عنوان بهترین فیلم مستند در بخش سینمای آذربایجان معرفی شد.
همچنین در اختتامیه این جشنواره جایزه بهترین فیلم مستند بخش آزاد به فیلم «باغ فرشته» ساخته علی دلکاری تعلق گرفت و فیلم «اشک باران» ساخته اسماعیل عباسی نیز جایزه بهترین فیلم انیمیشن بخش سینمای آزاد را به خود اختصاص داد.
گفتنی است جایزه ویژه تبریز در گذر زمان هم به محمدحسین حدادی برای مستند موزهٔ قاجار تعلق گرفت و فیلم «تقاطع» ساخته حسن وحدانی نیز جایزه بهترین فیلم تجربی بخش آزاد را به دست آورد.
ضمن این که جایزه بهترین تصویربرداری به امین اسدی برای فیلم تخت زرین و جایزه بهترین تدوین به سعید حکاکی فر برای فیلم باغ فرشته تعلق گرفت.
در مراسم اختتامیه این جشنواره از چند دهه فعالیت هنری مرتضی پوراظهری تقدیر شد.
در خلاصه موضوع فیلم ۳۵ دقیقه‌ای «مرز مه‌آلود» آمده است: «در خلال جنگ جهانی دوم (شهریور ۱۳۲۰) و با وجود موافقت ضمنی و اعلام حکومت ایران بر بی‌طرفی، نیروهای روسیه به قصد مقابله با جاسوسان آلمانی از شمال (استان اردبیل) به خاک ایران حمله می‌کنند و در مرز آذربایجان «حسینعلی صدآفرین» معاون وقت پاسگاه به تنهایی در مقابل هجوم ارتش روسیه مقاومت می‌کند... مستند «مرز مه‌آلود» تاریخ شفاهی مردمان مرزنشین شهرستان نمین و خاطرات‌شان از حسینعلی صدآفرین است...»
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما