يکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۳
کد مطلب : ۱۳۹۷۱

جدیدترین شماره فصلنامه سینما انیمیشن منتشر شد

۰
جدیدترین شماره فصلنامه سینما انیمیشن منتشر شد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سینماتجربی»، در شماره چهاردهم از فصلنامه سینما انیمیشن، گزارشی از سه انیمیشن حاضر در جشنواره فیلم فجر و دهمین جشن بزرگ انیمیشن می خوانیم.
همچنین در این شماره مطلبی پیرامون انیمیشن ایرانی با عنوان «مروری بر شکل گیری امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» به قلم مهرداد شیخان و میزگردی با عنوان «فرایندهای جدید در اقتصاد تولید» خواهید خواند.
در بخش «مطالعات انیمیشن» بعضی ویژگی های فضایی کارتون هالیوودی به قلم راسل جرج ذکر شده است.
همچنین در بخش دیگری از این فصلنامه گفت‌وگوهایی با «صادق جوادی» درباره انیمیشن کوتاه «روباه» و «کیانوش عابدی» درباره انیمیشن «آلفابت» انجام شده است.
تجربه‌گرایی بخش دیگری از سرفصل‌های این مجله است. در این بخش مطالبی تحت عنوان «بازگرداندن تاریخ محذوف»، گفت و گو با احسان غریب درباره «دی زنگرو»، گزارشی از نمایشگاه «هیچ کسان» و «صدای انیمیت شده: دو رویکرد» منتشر شده است.
در بخش «حرفه انیمیشن: نتفلیکس» با مقدمه ای از المیرا باقرزاده، مطالبی با عنوان «اثر نتفلیکس» کوین مک دونالد و دانیل اسمیت روزی، «دیزنی فلیکس در راه است» درک تامسون، «ظهور سرویس های پخش» کل. م مارش، «مروری بر انیمیشن های نتفلیکس» نیکو احدی در این فصلنامه قرار گرفته است.
در بخش «نقد و معرفی» نیز تحریریه این فصلنامه به معرفی انیمیشن های نامزد اسکار پرداخته اند و مطالبی درباره انیمیشن کوتاه «بهترین دوست»، انیمیشن بلند «روبن برانت: کلکسیونر» و انیمیشن کوتاه «قدم زدن در کیهان» منتشر کرده اند.
بخش «کارگاه» به اجرای جان دار اختصاص یافته و در بخش «درباره انیمیشن» بازنمایی تفکر شینتو در آثار هایائو میازاکی و کلیشه ها و ضد کلیشه ها مورد بررسی قرار گرفته اند.
«پیشخوان» بخش پایانی این فصلنامه است که در آن اعضای تحریریه مروری بر کتاب «فضای متحرک» داشته اند.
فصلنامه تخصصی انیمیشن به همت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و زیر نظر معاونت انیمیشن امیر محمد دهستانی، منتشر می‌شود.
علاقمندان جهت تهیه و خرید فصلنامه می توانند از طریق سایت http://defc.ir/shop/index.php اقدام و یا حضوری به مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی واقع در سهروردی شمالی میدان شهید قندی پلاک ۱۵ واحد کتابخانه مراجعه کنند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما