دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۲
کد مطلب : ۱۳۹۴۳

معرفی فیلم‌های مستند برگزیده‌ی اسکار 2019

۱
معرفی فیلم‌های مستند برگزیده‌ی اسکار 2019
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی سینماتجربی، Free Solo یک اثر حیرت‌انگیز درباره‌ی زندگی یک صخره‌نورد به نام الکس هالند است. در این فیلم ما شاهد این هستیم که این ورزشکار، در حال آماده‌سازی خود است تا به آرزویی که در تمام زندگی‌اش آن را در سر می‌پروراند، برسد. آرزوی الکس هالند این بود که از سنگ‌های معروف‌ترین صخره‌ی دنیا که دیواره‌ی مرتفع ال‌کاپیتان بود و با ارتفاع ۳۰۰۰ فوت (۹۰۰ متر) در پارک ملی یوسیمیتی قرار داشت، بالا برود؛ آن هم بدون طناب و محافظ!
این فیلم یکی از جدیدترین آثار بخش مستند نشنال جئوگرافیکNational Geographic است که توسط «الیزابت چای وسرهال‌ای» کارگردان آثار مستندی نظیر Meru، یک زندگی عادی، فاسدنشدنی و همچنین «جیمی چین» عکاس، فیلمساز، صخره‌نورد و کوهنورد کارگردانی شده است.
 

«قاعدگی، پایان محکومیت» نیز مستند ۲۵ دقیقه‌ای است که توسط «رایکا زهتابچی» مستندساز آمریکایی- ایرانی کارگردانی شده است. این فیلم در روستایی حوالی دهلی‌نو فیلمبرداری شده و داستان گروهی از زنان روستایی را روایت می‌کند که برای ارتقای وضعیت بهداشتی و سلامتی خود اقدام به تولید نوار بهداشتی می‌کنند. در این روستا دختران به نوار بهداشتی دسترسی ندارند و بخاطر شرم ناشی از این مسئله، مدرسه را ترک می‌کنند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما