يکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۸
کد مطلب : ۱۳۹۲۲
هادی آفریده در آیین دیدار مستند «باشگاه حیوانات» مطرح کرد:

هنر و تجربه با برنامه‌ریزی بهتر می‌تواند فاصله مستند را با مردم کمتر کند

۰
هنر و تجربه با برنامه‌ریزی بهتر می‌تواند فاصله مستند را با مردم کمتر کند
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "سینماتجربی"، آیین دیدار مستند «باشگاه حیوانات» به کارگردانی هادی آفریده عصر روز گذشته- شنبه ۲۷ بهمن- در موزه سینمای ایران برگزار شد.
در ابتدای این برنامه، مراسم امضای پوستر با حضور عوامل فیلم و چهره‌هایی همچون جعفر صانعی مقدم مدیر گروه سینمایی هنروتجربه، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، سید صادق موسوی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران،نیما عباس‌پور، آنتونیا شرکا، زینب تبریزی، مازیار فکری ارشاد و…برگزار شد.
در ادامه حامد اکبری که اجرای مراسم را برعهده داشت، ضمن ابراز خرسندی از نمایش فیلم های مستند در گروه هنر و تجربه گفت: سینمای هنروتجربه با برگزاری آیین‌های دیدار و اکران ها جریان خوبی را ایجاد کرده است . فکر می‌کنم تا به حال بیش از ۲۰۰ آئین دیدار برگزار شده است و خدا را شکر که جایی برای نفس کشیدن اهالی سینمای خاص‌تر وجود دارد.»
وی افزود: هادی آفریده مرد پرتلاشی است که با قصه‌گویی جذاب، واقعیت‌ها را روایت می‌کند. علاوه‌ بر اینها امثال او جریان سینمای مستند را زنده نگه می‌دارند. او نگارنده سال‌هایی است که در آن هستیم.
هادی آفریده، کارگردان «باشگاه حیوانات» هم که از تماشای فیلمش با حضور تماشاگران خوشحال بود، گفت:اکران شدن فیلمی که برای ساختش زحمت کشیده ای حس خوبی دارد.
این مستندساز ادامه داد: هنروتجربه طی این سال‌ها تلاش کرده است فاصله مخاطب ایرانی را با فیلم خوب کم کند. این گروه با برنامه‌ریزی بهتر می‌تواند فاصله مستند را هم با مردم کمتر کند.
آفریده سپس به تمایل نداشتنش برای نمایش فیلم در جشنواره‌های داخلی اشاره کرد و گفت: به دلیل مختصاتی که در جشنواره‌های ما وجود دارد و دستشان قابل خواندن است، ترجیحم این بود که به جای نمایش در جشنواره‌ها، فیلمم زودتر روی پرده برود.
روشنک اهرابی عکاس و یکی از نویسندگان میان‌نویس مستند هم در بخش دیگری از این مراسم عنوان کرد: انسانی مانند هادی آفریده که دغدغه تاریخ این مملکت، باغ‌ها و آب و خاک ایران را دارد، این بار دغدغه‌مند حیوانات شده است.
مهدی خیرالهی، یکی از شخصیت‌های فیلم نیز بابت اینکه هادی آفریده در این مستند به سراغ حیوانات رفته است تشکر کرد و پس از آن فرح آذری دیگر شخصیت این مستند گفت: از هادی آفریده بابت اینکه موضوعی را دنبال کرد که دغدغه بخشی از آدم‌های جامعه است نه همه افراد جامعه، تشکر می‌کنم.
همچنین محمد کرباسی، دیگر شخصیت مستند اظهار امیدواری کرد که حمایت از حیوانات موفق‌تر از قبل شود.
در پایان هادی آفریده به بابک بهرام بیگی، تدوینگر فیلم اشاره کرد که در ۴_۵ سال گذشته در چندین فیلم با یکدیگر همکار بوده‌اند و افزود: ایده اولیه این مستند ابتدا از سوی بهرام بیگی مطرح شده است و از او بابت کمک‌هایش تشکر می کنم.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما