سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۵
کد مطلب : ۱۳۹۱۳
طراح پوستر یازدهمین جشنواره پویانمایی تهران:

ماهی حس و حال انیمیشن و متحرک بودن را نمایان می‌کند

۰
ماهی حس و حال انیمیشن و متحرک بودن را نمایان می‌کند
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی سینماتجربی، وی تاکید کرد: البته ماهی به دلیل پویایی و ویژگی معلق بودنی که دارد، حس و حال انیمیشن و متحرک بودن را هم نمایان می‌کند؛ به همین دلیل حتی در تیزر این دوره جشنواره هم از این اِلمان کمک گرفتیم و من از ۱۱ انیماتور خواستم که برای چند ثانیه با عنصر ماهی کار کنند و از ترکیب کار آن‌ها تیزر جشنواره ساخته شد.
صمدی درباره‌ی استفاده از رنگ قرمز در این پوستر هم بیان کرد: رنگ جشنواره پویانمایی تهران همیشه قرمز بوده است، بنابراین من هم برای ساخت ماهی‌ها و پوستر از خمیر قرمز استفاده کردم، بعد هم از نتیجه کار عکاسی شد که در نهایت به پوستری رسیدیم که هم‌اکنون می‌بینید.
او با اشاره به این‌که در شکل‌گیری کلیت فضای گرافیک جشنواره یازدهم نقشی داشته است، توضیح داد: وجود ستاره را از همان ابتدا در کلیت فضای گرافیکی جشنواره در نظر گرفته بودیم، به همین دلیل در پوستر هم از این ستاره‌ها استفاده کردیم. ستاره‌ها ما را به صور فلکی ارجاع می‌دهند و در برخی مواقع هم صور فلکی ماهی را وارد بخش گرافیکی کار کردیم.
صمدی افزود: تلاش داشتم فضای ایرانی را مدنظر قرار دهم و حتی در فرم ماهی هم از عناصر ایرانی استفاده شده است.
او در پایان درباره‌ی دیگر تغییرات گرافیکی جشنواره که در پوستر نمایان شده است، عنوان کرد: برای اولین بار شکل لوگوی جشنواره تغییر کرده و آدمکی که به عنوان شخصیت جشنواره پویانمایی شناخته می‌شود به دلیل شباهتش به «T» انگلیسی در ابتدای کلمه تهران آورده شده است؛ چراکه جشنواره پویانمایی در خارج از مرزهای ایران بیشتر به عنوان جشنواره «تهران» شناخته می‌شود.
یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از ۱۲ تا ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب، با نمایش آثار منتخب داخلی و خارجی میزبان هنرمندان و علاقه‌مندان خواهد بود. مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، حامی اصلی برپایی این رویداد معتبر سینمای انیمیشن ایران است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما