سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۶
کد مطلب : ۱۳۹۱۰

سیمرغ بلورین فجر به «بهارستان، خانه ملت» رسید

۰
سیمرغ بلورین فجر به «بهارستان، خانه ملت» رسید
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی "سینماتجربی"، بابک بهداد که کارگردانی و تهیه کنندگی مستند «بهارستان، خانه ملت» را برعهده داشته است، موفق به کسب سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند جشنواره فیلم فجر شد. این مستندساز پس از دریافت جایزه خود گفت: سینمای مستند امروز ما سینمایی جسور و خلاق است که سینمای داستانی را تحت تاثیر قرار داده است. بسیاری از مستندسازان ما در جهان مورد توجه هستند اما متاسفانه در ایران مورد کم توجهی قرار می گیرند. امیدوارم مشکلات این سینما به زودی حل شود.
محمد آفریده، حبیب احمدزاده، آیدا پناهنده، سعید سهیلی و مازیار میری ۱۰ فیلم بخش نگاه نو، ۵ فیلم مستند و ۴ فیلم کوتاه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر را برای انتخاب بهترین فیلم داوری کردند.
مستند «بهارستان، خانه ملت» فیلمی تاریخی است که از دوره قاجار آغاز می شود و پهلوی اول و دوم را در بر می گیرد. این مستند درباره منطقه بهارستان است. این منطقه شامل میدان، مجلس، مدرسه سپهسالار و بخشی از باغ بهارستان می شود. این میدان به دلیل نزدیک بودن به مجلس شورای ملی اهمیت خاصی می یابد. از دوره انقلاب مشروطه تمام تجمعات، اعتراضات و گفتگوهای نمایندگان در مجلس بوده و بسیاری از اتفاقات مهم تاریخی در این میدان رخ می داده است.
این مستند برای نخستین بار در دوازدهمین جشنواره سینماحقیقت روی پرده رفت و موفق به دریافت تندیس هنر و تجربه شد.
مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر شب گذشته -۲۲ بهمن ماه- در محل برج میلاد برگزار شد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما