دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۲
کد مطلب : ۱۳۸۳۵

30 فیلم سینمای ایران مسافر چک واسلوواکی شد

۰
30 فیلم سینمای ایران مسافر چک واسلوواکی شد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سینماتجربی» به نقل ازخبرگزاری ایرنا، هشتمین جشنواره فیلم ایرانسی‌ از پانزدهم تا بیست و ششم ژانویه (۲۵ دی‌ماه تا ششم بهمن ماه سال جاری) در دو کشور جمهوری چک و اسلوواکی برگزار می شود.
این دوره از جشنواره با نکوداشت محمدعلی طالبی کارگردان مطرح سینمای ایران همراه خواهد بود.
دراین جشنواره مستندهایی چون؛ زنانی با گوشواره‌های باروتی(رضا فرهمند)، در جستجوی فریده(آزاده موسوی و کوروش عطایی)، دلبند (یاسر طالبی)، آنچه که نمی‌گوییم (علی راضی)، علی آقا (کامران حیدری)، قوی‌تر از گلوله (مریم ابراهیمی) به نمایش در می‌آیند.
در بخش مستند دیانا تاباکوف و ناتالی آرشاواسکایا به داوری فیلم‌ها خواهند پرداخت و در بخش کوتاه هم هیات داوران از جان-کارل پاولیک (پدیده ۱۹ ساله سینمای چک)، پیتر مردن (صدا بردار اهل سوئد) و پیائو ژائی (فیلمساز چینی) تشکیل شده است.
گفتنی است: فیلم‌های سینمایی بدون تاریخ، بدون امضا (وحید جلیلوند)، خوک (مان حقیقی)، رضا(علیرضا معتمدی)، همچنان که می‌مردیم (مصطفی سیاری)، افسونگر (میلاد عالمی)، هجوم (شهرام مکری)، ایرو (سید هادی محقق)، هندی و هرمز (عباس امینی)، بمب یک عاشقانه (پیمان معادی) ، سه رخ (جعفر پناهی) و درساژ (پویا بادکوبه) نیز در این جشنواره نمایش داده خواهند شد.
این فستیوال پس از پایان در شهر پراگ ۲۲ و ۲۳ ژانویه در شهر برنو (شهر دیگری در چک) برگزار می‌شود و پس از آن از ۲۴ تا ۲۶ ژانویه هم این برنامه در شهر براتیسلاوا پایتخت کشور اسلواکی به نمایش در می‌آید.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما