نمایش «یک کیلو بال مگس» در جشنواره «داکا» بنگلادش

17 دی 1397 ساعت 12:23

فیلم مستند «یک کیلو بال مگس» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی «رضا سبحانی» در دو بخش «مستقل» و «معناگرا» جشنواره فیلم «داکا» بنگلادش به نمایش گذاشته می‌شود.


به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، هفدهمین دوره جشنواره فیلم «داکا» طی روزهای ۲۰ تا ۲۸ دی‌ماه ۹۷ در کشور بنگلادش برگزار می‌شود و مستند «یک کیلو بال مگس» ساخته رضا سبحانی در دو بخش فیلم‌های کوتاه مستقل و آثار معناگرای جشنواره روی پرده می‌رود.
این فیلم ضمن بررسی مهریه از منظر تاریخی و اجتماعی، به چالش‌هایی که برخی خانواده‌ها با آن دست به گریبان هستند، می‌پردازد و نوع دیگری از مهریه‌های غیر‌متعارف و دلایل و انگیزه‌های چنین خواسته‌هایی که در میان برخی زوج‌های ایرانی طرفدار هم پیدا کرده را به تصویر می‌کشد.
مستند «یک کیلو بال مگس» پیش از این در چهل و ششمین دوره جشنواره ملل اتریش و بیست و هفتمین جشنواره مردم‌شناسی صربستان نیز به نمایش درآمده بود.
پژوهشگر، کارگردان و تهیه‌کننده‌ی این فیلم مستند ۳۰ دقیقه‌ای رضا سبحانی است. آریا آزادروش (تصویربردار)، عباس کریمی (صدابردار)، گیسو آزادروش (صداگذار)، آرش اسحاقی (تدوینگر)، حسن نوری (مدیر تولید) و جاوید سبحانی (دستیار کارگردان و عکاس) از دیگر عوامل تولید این اثر مستند هستند که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده است.


کد مطلب: 13822

آدرس مطلب: http://www.cinematajrobi.ir/news/13822/نمایش-یک-کیلو-بال-مگس-جشنواره-داکا-بنگلادش

سینما تجربی
  http://www.cinematajrobi.ir