جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۴
کد مطلب : ۱۳۷۴۶
محسن امیریوسفی:

سینمای مستند روایت صادق‌تری از حال جامعه است

۰
سینمای مستند روایت صادق‌تری از حال جامعه است
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "سینما تجربی"، محسن امیر یوسفی فیلمساز،عنوان کرد: متاسفانه تنها در سینماحقیقت شرایط دیده شدن فیلم های مستند وجود دارد و در اکران گروه هنرو تجربه هم می توان استقبال بسیار از فیلم های مستند را دید.
وی افزود: استقبال از سینمای مستند به ما یادآوری می کند که گروه زیادی از مخاطبان، گونه ای دیگر از سینما را که سینمای سطحی و عامه پسند نیست، می پسندند و به نظرم نکته مثبتی است که باید در سینما به آن توجه شود.
امیریوسفی در ادامه تصریح کرد: علاوه بر شبکه مستند باید شبکه های اصلی هم گونه‌های مختلف مستند به خصوص مستندهای اجتماعی و تاریخی را نمایش دهند. امیدوارم سال بعد اکثریت فیلم های منتخب در جشن خانه سینما و سینماحقیقت بتوانند در تلویزیون به نمایش دربیایند.
وی با تاکید بر این که تاسیس گروه هنر و تجربه فعالیت مثبت حجت الله ایوبی در حوزه سینما بود، گفت: امیدوارم در کنار سینمای عامه پسند ایران، این گروه به کار خود ادامه دهد چرا که گروه جدیدی را به مخاطبان سینما اضافه کرده است.
وی در ادامه توضیح داد: در همه جای جهان یکی ازمنابع الهام سینمای داستانی ادبیات است و سینمای مستند هم یکی از منابع الهام بسیار قدرتمند درهر کشوری به حساب می آید. متاسفانه سینمای مستند ما با ظلم مضاعفی از طرف سینماگران بخش داستانی مواجه شده است. اگر دنیا در صد سال آینده بخواهد نگاهی به دهه های مختلف زندگی ما داشته باشد، کمتر کسی به دنبال سینمای داستانی برای بررسی این زندگی می رود. در واقع سینمای مستند و فیلم های کوتاه ما راویان صادق تری برای شرح حال جامعه ایران در دهه های مختلف هستند.
دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت، تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۷ به دبیری سیدمحمدمهدی طباطبائی نژاد درپردیس چارسو ادامه دارد
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما