يکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۱
کد مطلب : ۱۳۶۷۷
مسعود حاتمی:

به فیلمسازی در حوزه مستند فکر می‌کنم

۰
به فیلمسازی در حوزه مستند فکر می‌کنم
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت، مسعود حاتمی کارگردان سینما با بیان این که جشنواره سینماحقیقت یکی از مهمترین جشنواره های سینمایی ایران است که به شکل بسیار حرفه ای برگزار می شود، گفت: با این که مستندساز به شکل حرفه ای نیستم و بیشتر در سینمای داستانی فعالیت می کنم ولی هر سال به دلیل فضا و شرایط خوبی که وجود دارد به این جشنواره می آیم و فیلم می بینم.
این کارگردان سینما عنوان داشت: در جشنواره سینماحقیقت همه فیلم ها در سطح بالایی ارائه می شود و می توان فیلم سازان مستند حرفه ای ایرانی و خارجی را در این فضا دید. وی درخصوص فعالیت در بخش مستند سازی عنوان داشت: من هم به موقعیت فیلم سازی در حوزه مستند فکر می کنم، ولی تاکنون موقعیت آن برایم فراهم نشده و احساس می کنم هنوز سوژه ای من را برای فیلم سازی در بخش مستند جذب نکرده است.حاتمی با اشاره به این که مستند سازی شاخه های مختلفی دارد که بعضی از مستند سازان براساس علایقشان مستند تلویزیونی می سازند و عده ای در بخش مستند سینمایی کار می کنند اظهار داشت: به نظرم جشنواره سینماحقیقت گرایش به سمت مستند های سینمایی دارد و این برای من باعث خوشحالی است، چون فکر می کنم جای مستند تلویزیونی در تلویزیون است و در این جشنواره فضای حرفه ای رقابت در حوزه سینمای مستند سینمایی وجود دارد که گرایش خوبی است و باعث می شود تا فضا جدی ترباشد. وی در ادامه افزود: براساس همین سیاست است که فقط می توان در ایران و سینماحقیقت مستندهای مطرح سینمایی که خارج از ایران ساخته می شود را دید.
دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران "سینماحقیقت" طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۷ به دبیری "سید محمد مهدی طباطبائی نژاد" در پردیس سینمایی چارسو برگزارمی شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما