دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۴
کد مطلب : ۱۳۶۴۰

مستندساز ایتالیایی کارگاه «دراماتورژی در فیلم مستند» جشنواره سینماحقیقت را برگزار می‌کند

۰
مستندساز ایتالیایی کارگاه «دراماتورژی در فیلم مستند» جشنواره سینماحقیقت را برگزار می‌کند
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، پانونه پس از فارغ‌التحصیلی در رشته تاریخ و نقد سینما از دانشگاه La Sapienza ایتالیا، در دهه ۹۰ سه‌گانه‌ی آمریکا American Trilogy را با عناوین آمریکای کوچک، نامه‌ای از آمریکا، آمریکا در رم، کارگردانی کرد.
او در سال ۲۰۰۱ مستند بلند Latina/Littoria را ساخت که برنده بهترین فیلم غیرداستانی جشنواره تورینو و جایزه Rai در جشنواره سینمای مدیترانه شد.
مستند «به آتشفشان» Sul Vulcano او که در ۲۰۱۴ تهیه شد، به جشنواره لوکارنو سوئیس راه یافت. در سال ۲۰۱۵ همم مستند «کوچکترین کشور جهان» را ساخت که برنده جایزه روبان نقره‌ای شد. مستند Ambrogio Sparagna Lascia stare I santi وی نیز از منتخبین جشنواره رم در سال ۲۰۱۶ بود.
آخرین پروژه مستند پانونه «دنیای زا» MONDO ZA است که با موضوع "چزاره زاواتینی" یکی از پیشگامان سینمای نئورئالیسم ایتالیا ساخته شده و در جشنواره امسال سینماحقیقت روی پرده می‌رود.
جان‌فرانکو پانونه به آموزش فیلم‌سازی مستند در شهر رم مشغول است و همچنین به عنوان استاد در مقطع کارشناسی ارشد سینما و تلویزیون، در دانشگاه شهر ناپل ایتالیا به تدریس می‌پردازد.
*دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۷ به دبیری «سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد» در پردیس سینمایی چارسو برگزار خواهد شد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما