چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۹
کد مطلب : ۱۳۵۶۷

برترین های جشنواره پویانمایی رضوی در گلستان معرفی شدند

۰
برترین های جشنواره پویانمایی رضوی در گلستان معرفی شدند
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سینماتجربی»، در آیین پایانی دهمین جشنواره ملی پویانمایی رضوی که روز سه شنبه در تالار فخرالدین اسعد گرگانی استان گلستان برگزار شد، با نظر مسعود امامی، فرخ یکدانه، علیرضا کاویان فرد و سعید توکلیان به عنوان داوران مرحله نهایی دهمین جشنواره ملی پویا نمایی رضوی آثار برتر از میان ۳۱ فیلم و ۳۲ فیلمنامه معرفی و دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۱۰۰ میلیون ریالی بهترین فیلم به وریا نیک منش کارگردان فیلم 'شهر هزار کبوتر' اهدا شد.
همچنین با نظر هیات داوران در بخش فیلم، دیپلم افتخار جشنواره و جایزه نقدی ۸۰ میلیون ریالی به مریم هاشم زاده کارگردان فیلم 'قرار' و دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۶۰ میلیون ریالی به عباس عباسی وزین کارگردان فیلم 'رنگین کمان' تعلق گرفت.
دیپلم افتخار و ۳۰ میلیون ریال جایزه نقدی به ترتیب در بخش بهترین متحرک سازی به رضا مهرانفر کارگردان فیلم 'منوببین'، بهترین طراحی به حسن اسدی کارگردان فیلم 'day out again'، بهترین کارگردانی به ابراهیم ساکتی کارگردان فیلم 'فرصت دوباره' و بهترین جلوه های ویژه تصویری به برزان رستمی کارگردان فیلم 'بالانس' اهدا شد.
در بخش فیلمنامه نیز تندیس و دیپلم افتخار جشنواره برای احراز رتبه نخست به همراه ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی به علی عزیزی نویسنده فیلمنامه 'بازگشت'، دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریالی رتبه دوم به محسن باقری دستگردی نویسنده فیلمنامه 'ردپا'، دیپلم افتخار و جایزه ۲۰ میلیون ریالی رتبه سوم به احسان مرادی نویسنده فیلمنامه 'گلهای جنگ را به من بسپار' اهدا و از سوفیا سعادت فر نویسنده فیلمنامه 'قالیچه ناتمام' به عنوان بهترین فیلمنامه خلاق با اهدای تندیس، دیپلم افتخار و ۵۰ میلیون ریال جایزه نقدی تقدیر شد.
دبیر هنری دهمین جشنواره پویانمایی رضوی نیز در این مراسم گفت: هنر انیمیشن به عنوان صنعت بزرگی که سینما را نیز در بر می‌ گیرد، نیاز به توسعه ساختارهای فنی دارد که شاید در ایران هنوز محقق نشده و لذا نمی ‌توان انتظار بالایی از پویانمایی در کشور داشت.
محمد ظریف افزود: برگزاری جشنواره‌ ها بستر بسیار مناسبی است که با وجود کاستی‌ ها، هنرمندان در شاخه ‌های مختلف وارد شوند و خود را به صنعت انیمیشن معرفی کنند.
وی ادامه داد: واگذاری میزبانی چنین برنامه هایی با گستره ملی به شهرستان ها مزیتی برای توسعه فرهنگ، معارف اسلامی، ایجاد مراکز آموزشی و معرفی استعدادهاست.
به گفته ظریف، ارتقای فعالیت در صنعت پویانمایی، شناسایی متخصصان این حوزه و انتخاب موضوعات متنوع با استناد به روایات و داستان های جذاب زایران امام رضا(ع) با هدف کیفی بخشی به تولید فیلم ها از مهمترین اهداف این جشنواره است.
وی اظهار داشت: نباید جشنواره پویانمایی به سمت عمومی شدن برود چرا که جشنواره خاص خوب است که ویژگی ‌های خود را حفظ کند تا منجر به خلاقیت بیشتر میان هنرمندان آن بخش شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان نیز در این مراسم با قدردانی از فعالان حوزه پویانمایی گفت: پویانمایی هنر جدیدی است که می توان با آن بهتر از گذشته به تصویرگری بخش های فردی و اجتماعی زندگی امام رضا(ع) پرداخت.
عادله کشمیری افزود: تلاش داریم دبیرخانه دائمی جشنواره ملی پویانمایی رضوی در استان گلستان فعال شود.
وی احادیث، داستان ها و پیام های آموزشی در سیره پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) و جایگاه ویژه علم و اخلاق امام رضا (ع) در کنار موضوعات اقتصاد مقاومتی، نماز و نیایش، صرفه جویی، خانواده، کار و تلاش، عفاف و حجاب، سلامت و تندرستی و سبک زندگی اسلامی برگرفته از سیره رضوی را از مهمترین محورهای این جشنواره عنوان کرد.
وی با اشاره به استقبال هنرمندان سراسر کشور از جشنواره ملی پویانمایی رضوی گفت: از میان ۷۲ فیلم رسیده ۳۱ اثر و از ۱۲۷ فیلمنامه ۳۲ اثر با رای داوران به مرحله نهایی این جشنواره راه یافت.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما