يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۳
کد مطلب : ۱۳۴۷۲

جایزه جشنواره «وایلد اسکرین» برای مستند «در قلمرو دم عنکبوتی»

۰
جایزه جشنواره «وایلد اسکرین» برای مستند «در قلمرو دم عنکبوتی»
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سینماتجربی» به نقل از ایسنا، در مراسم اختتامیه این رویداد سینمایی که گفته می‌شود؛ مهم‌ترین جشنواره سینمایی جهان در عرصه فیلم‌های طبیعت و حیات وحش است، دکتر محمد علاء، تهیه کننده مستقل این فیلم تندیس کشف یک استعداد درخشان را در غیاب فتح‌الله امیری دریافت کرد؛ این کارگردان به سبب عدم صدور ویزا نتوانسته بود در جشنواره حضور پیدا کند.
داستان این مستند درباره یک جوان روستایی است که به عنوان راهنمای محلی در کنار گروه تولید مستند «حیات در رگ‌های سرد» قرار می گیرد و به مرور زمان بواسطه داشتن علاقه، بعد از آموزشهای مداوم به عنوان تصویربردار به گروه کمک می‌کند. این جوان تا انتهای فیلم به یکی از بهترین تصویربرداران و حافظان افعی دم عنکبوتی تبدیل می‌شود.
عوامل این فیلم مستند عبارتند از:کارگردان: فتح الله امیری، تهیه کننده: دکتر محمد علاء،‌ پژوهشگر: دکتر بهزاد فتحی‌نیا، فیلمبرداران: محمود منصوری و نیما عسگری، تدوین: مجید محمددوست، آهنگساز: بابک میرزاخانی، دستیار کارگردان: حبیب اله حیدریان، مشاور: مهدی نورمحمدی، عکاس: صدیقه خدایی، برنامه ریزی: روژین نیکلایی، مترجم: مینا علاء، پخش بین المللی جشنواره ای: مجید محمددوست،‌ مجری طرح: موسسه تصویر حیات وحش.
سی و ششمین جشنواره فیلم وایلداسکرین از تاریخ ۱۵ تا ۱۹ اکتبر (۲۳ تا ۲۷ مهرماه) در شهر بریستول کشور انگلستان برگزار شد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما