چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۲
کد مطلب : ۱۳۴۶۲

مستند «زنانی با گوشواره های باروتی» به بخش مسابقه جشنواره «لایپزیگ» آلمان راه یافت

۰
مستند «زنانی با گوشواره های باروتی» به بخش مسابقه جشنواره «لایپزیگ» آلمان راه یافت
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی سینماتجربی، جشنواره بین‌المللی فیلم‌های مستند و انیمیشن لایپزیگ، بزرگ‌ترین جشنواره آلمان و یکی از مهم‌ترین فستیوال‌های بین‌المللی مستند است که در سال ۱۹۵۵ به عنوان اولین فستیوال مستقل این کشور تاسیس گردید .
این جشنواره به فیلم‌هایی که به ترویج صلح و اصالت بشری می‌پردازند، اختصاص دارد و آزادی بیان و افکار را با تمرکز بر تصاویر ارائه‌شده، می‌ستاید. سینمای با کیفیت هنری بالا، داستان‌های بسیار خوب روایت شده، نگاه انتقادی و فرم مشاهده‌گر زیرکانه، شکل و فضای جشنواره را می‌آفرینند.
مستند «زنانی با گوشواره های باروتی» پس از موفقیت در جشنواره های سینماحقیقت و فجر، در اولین حضور بین‌المللی خود، در میان هفت فیلم مستند شاخص هفته منتقدان جشنواره لوکارنو در سوییس حضور داشت که با استقبال چشمگیر مخاطبان روبرو شد. این فیلم در ادامه حضورهای بین‌المللی خود در جشنواره معتبر لایپزیگ شرکت می‌کند.
اين مستند محصول «مركز گسترش سينماي مستند و تجربي» و «مستندحقيقت» است و پخش آن به عهده مرجان علیزاده «کمپانی ArtHouse Cinematheque در کانادا» است.
در خلاصه موضوع مستند ۷۰ دقیقه‌ای «زنانی با گوشواره‌های باروتی» آمده است: «نور» ژورنالیست جنگ است و با همه‌ی مخاطره‌ها و فشارهای اجتماعی که برای حضورش در جنگ با داعش وجود دارد، مصرانه مبارزه می‌کند...
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما