نمایش مستند «مرز مه‌آلود» در نمین اردبیل

19 شهريور 1397 ساعت 19:35

به مناسبت هفتاد و هفتمین سالگرد حمله نیروهای نظامی روس به مرزهای شمالی ایران، فیلم مستند «مرز مه‌آلود» از تولیدات جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی «آتبین حسینی» عصر فردا (سه‌شنبه 20 شهریور) در شهر «نمین» اردبیل به نمایش درمی‌آید.


به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در خلاصه موضوع این فیلم ۳۵ دقیقه‌ای آمده است: «در خلال جنگ جهانی دوم (شهریور ۱۳۲۰) و با وجود موافقت ضمنی و اعلام حکومت ایران بر بی‌طرفی، نیروهای روسیه به قصد مقابله با جاسوسان آلمانی از شمال (استان اردبیل) به خاک ایران حمله می‌کنند و در مرز آذربایجان «حسینعلی صدآفرین» معاون وقت پاسگاه به تنهایی در مقابل هجوم ارتش روسیه مقاومت می‌کند... مستند «مرز مه‌آلود» تاریخ شفاهی مردمان مرزنشین شهرستان نمین و خاطرات‌شان از حسینعلی صدآفرین است...»
پژوهشگر، کارگردان، تدوینگر و تهیه‌کننده این فیلم «آتبین حسینی» است. لقمان خالدی (مشاور پروژه)، فرهاد طالبی‌نژاد (تصویربردار)، سعید بجنوردی (صدابردار و صداگذار)، فرزانه فردوسی‌میلانی (عکاس) و امیر فولادوند (دستیار کارگردان) نیز از دیگر عوامل تولید این اثر مستند نیمه‌بلند هستند. «مرز مه‌آلود» با حضور عمار احمدی (نویسنده و پژوهشگر اردبیل)، احد بیوته (کارگردان و مجری بازیگر تلویزیون اردبیل) و اهالی روستاهای پیله‌رود، خواجه‌بلاغی و دلیگلی‌داش جلوی دوربین رفته است.


کد مطلب: 13337

آدرس مطلب: http://www.cinematajrobi.ir/news/13337/نمایش-مستند-مرز-مه-آلود-نمین-اردبیل

سینما تجربی
  http://www.cinematajrobi.ir