شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۷
کد مطلب : ۱۳۲۷۹

طباطبایی‌نژاد: آینده مستندسازی تبریز درخشان است

۰
طباطبایی‌نژاد: آینده مستندسازی تبریز درخشان است
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی سینماتجربی به نقل از پایگاه خبری- تحلیلی شمال غرب کشور (نصر)، سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد ضمن اظهار مطالب فوق گفت: معتقدم که راه‌اندازی تشکل خانه مستند پیش از برگزاری جشنواره، مقدمه حرفه‌ای و خوبی برای ایجاد زمینه‌ی تولید آثار مستند بود.
وی افزود: تبریز به لحاظ تمدنی، فرهنگی و اجتماعی یکی از مهم‌ترین مناطق کشور است و در طول تاریخ همواره تأثیرگذار بوده است؛ بنابراین ثبت و ضبط این پیشینه و به تصویر کشیدن داشته‌های کنونی یک ضرورت است.
طباطبایی‌نژاد تأکید کرد: نمایش این موضوعات در قالب مستند باعث افزایش آگاهی عمومی، ارتقای فرهنگ عمومی جامعه و شناخت بیشتر مردم ایران و جهان از این شهر مهم و تاریخی می‌شود.
وی همچنین گفت: جشنواره‌ها ویترین آثار سینمایی هستند و اگر محلی برای عرضه و رقابت نداشته باشند، انگیزه‌ای نیز برای افزایش کمی و کیفی آثار نیز نخواهد بود.
مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود نگاه مدیران استانی و مجموعه مدیران عرصه‌ی فرهنگ و هنر تبریز معطوف به حمایت از تولید فیلم مستند باشد و برای تولید ارتقای کیفیت آثار اهمیت قائل باشند.
طباطبایی‌‎نژاد در پایان، ضمن تشکر از برگزارکنندگان جشنواره مستند آذربایجان گفت: امیدوارم برگزاری این جشنواره در سال‌های آینده نیز تداوم پیدا کند و با ایجاد فضایی برای رقابت سنجیده و محک آثار، آیینه‌ای برای موفقیت‌های روزافزون، شکوه تاریخی و روایت آینده باشد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما