يکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۷
کد مطلب : ۱۳۲۵۴

اسرار دریاچه تخت سلیمان در سینماحقیقت آشکار می‌شود!

۰
اسرار دریاچه تخت سلیمان در سینماحقیقت آشکار می‌شود!
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، این فیلم مستند در مدت زمان ۷۲ دقیقه، به بیان اسرار دریاچه تخت سلیمان واقع در استان آذربایجان غربی می‌پردازد.
«تخت سلیمان» از مناطق باستانی با اهمیت در تاریخ کشور ایران است. ویژگی اصلی این منطقه، دریاچه‌ی اسرارآمیزی است که در میان این ارگ عظیم قرار گرفته و طبق روایت‌ها و افسانه‌ها، مدفن گنج‌های حضرت سلیمان و گنجینه‌های حکومت‌های هخامنشی و ساسانی است. بخاطر عمق زیاد و آغشته بودن به سم آرسنیک، این دریاچه دست‌یافتنی نیست و تاکنون بشر به ژرفای آن نرسیده است.
مستند «اسرار دریاچه» به معرفی منطقه باستانی تخت سلیمان و مراحل اکتشاف دریاچه و رسیدن به اعماق و رویارویی با شگفتی‌های دفن شده در ژرفای آن می‌پردازد.
عوامل تولید این مستند عبارتند از: پژوهشگر، کارگردان و تهیه‌کننده: آرمین ایثاریان، تصویربردار و تدوین‌گر: پویان آقابابایی، صدابردار: سهراب کاظمی، صداگذار: محمدمهدی جواهری‌زاده، آهنگساز: صدرالدین طاهری، مدیر تولید: غلامرضا احمدی، دستیار کارگردان: کامیار لطفی، عکاسی: عباس کوثری، حسام موفق، آرش محرمی، تهیه شده در: موسسه فرهنگی هنری ققنوس هنر شرق
آرمین ایثاریان ساخت مستندهایی چون «اصفهان نصف جهان»، «ایران سرزمین رازها- شیراز»، «تهران امروز»، «بزرگ‌ترین فرش زمین»، «گرم‌خانه»، «آرزوها در اعماق» و «وقت شام» را در کارنامه فیلمسازی خود دارد.
او موفق به کسب جایزه از برخی جشنواره‌های بین‌المللی مانند بهترین فیلم و فیلمنامه کوتاه جشنواره شانگهای چین ۲۰۱۳، بهترین فیلم جشنواره «درخت زندگی» کلرادو آمریکا ۲۰۱۴، بهترین فیلم جشنواره تورانتو ریل ایژین ۲۰۱۴ و بهترین فیلم جشنواره IFVA هنگ‌کنگ ۲۰۱۵ شده است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما