چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۷
کد مطلب : ۱۳۲۴۳

نشست پژوهشی «اوسیا» و «بی‌گدار» در رخداد تازه مستند

۰
نشست پژوهشی «اوسیا» و «بی‌گدار» در رخداد تازه مستند
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی سینماتجربی، این برنامه که به همت پوریا جهانشاد برگزار می‌شود، در شصت و سومین دوره‌ی خود میزبان آثار مستند محیط زیستی علیرضا دهقان است. این چهارمین نشست از سلسله نشست‌هایی است که به بررسی مشکلات محیط زیست کشور، به خصوص مشکل بی‌آبی از منظر جامعه‌شناختی می‌پردازد.
رخداد تازه مستند از ساعت ۱۸ روز یکشنبه (۲۸ مرداد) میزبان علاقمندان سینمای مستند خواهد بود. مکان این برنامه، خیابان کریمخان، خیابان خردمند شمالی، اعرابی ۳، پلاک ۳ است. شرکت در این نشست، نیازمند رزرو صندلی از طریق شماره ۰۹۰۳۲۰۲۱۹۳۱ است.
مستند «اوسیا» درباره‌ی قنات «زارچ» طولانی‎ترین قنات خاورمیانه است که از طرف سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در یونسکو به ثبت رسیده است. این فیلم از مرگ قنات حرف می‌زند که این موضوع به بی‌توجهی مسئولان صنایع و سبک زندگی نادرست در یزد برمی‌گردد.
در خلاصه موضوع مستند «بی‌گدار» هم آمده است: «پژوهشگران معتقدند اگر برای بحران آب ایران تمهیدی اندیشیده نشود، ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻫﻔﺖ ﻫﺰﺍﺭ ﺳﺎﻟﻪ ﺗﺎ ۲۰ ﺳﺎﻝ ﺩﯾﮕﺮ ﺍﺯ ﺑﯽ‌ﺁﺑﯽ ﻭ ﺧﺸﮑﺴﺎﻟﯽ ﻧﺎﺑﻮﺩ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ.»
رخداد تازه مستند گروهی است مستقل که در جهت ترویج نگاه انتقادی جامعه‌شناسی در سینمای مستند و تعامل بیشتر این دو حوزه فعالیت می‌کند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما