چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۷
کد مطلب : ۱۳۲۴۰

استقبال گسترده مردم از «موسیو آرسن»

۰
استقبال گسترده مردم از «موسیو آرسن»
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "سینماتجربی"، مراسم رونمایی از مستند موسیو آرسن که به زندگینامه و فعالیت‌های خیرخواهانه آرسن میناسیان نیکوکار ارمنی تبار گیلانی و موسس نخستین داروخانه شبانه‌روزی کشور(کارون) و آسایشگاه معلولین می پردازد، عصر روز گذشته ۲۳ مرداد ماه در سالن شهید انصاری مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیا(ص) برگزار شد.
عبدالستار کاکایی کارگردان مستند «موسیو آرسن» در ابتدای این مراسم گفت: من رشت و مردم آن را تا کنون به این شکل درک نکرده بودم و بعد از سفری که به این جا داشتم عاشق این سرزمین و مردمانش شدم .
او ضمن اشاره به این که مردم گیلان، مردمانی با فرهنگ و با سواد هستند که پیشینه فرهنگی آنان بیانگر این موضوع است، افزود: این که از دل همین مردم شخصی مثل آرسن ظهور کند جای تعجب ندارد. آرسن شبیه همه شما بود و همه شما شبیه به آرسن هستید.
کاکایی گفت: امیدوارم در سالهای آینده در حوزه هنرهای مختلف شاهد آثاری تازه از زندگی و کارهای نیکوکارانه آرسن باشیم. این مستند بخش کوچکی از شخصیت او را نمایش داد.
او با بیان این که در زمانه‌ای که همه به دنبال سود هستند، افرادی هم یافت می‌شوند که از خود برای اقشار آسیب‌پذیر جامعه مایه می‌گذارند؛ انسان‌های والایی که به نوعی فرشته هستند و از زندگی و درآمدهای مالی خود می‌گذرند و بدون فکر کردن به بازگشت آن، به دیگران هدیه‌اش می‌دهند، گفت: موسیو آرسن می‌توانست به مردم کمک نکند و به عنوان یکی از تجار رشت زندگی‌اش را ادامه دهد، اما خودش را به ورطه‌ی فقر انداخت تا به دیگران کمک کند و تنها بازمانده او دختری هشتاد ساله است که در حال حاضر در شرایط خوبی زندگی نمی‌کند. شاید یکی از دلایل من برای ساخت این مستند همین باشد که چنین افرادی تعدادشان اندک است و زمانی که تاریخ را ورق می‌زنیم، در طول سده اخیر کمتر کسی را این چنین می‌یابیم.
در ادامه فریبرز زیده سرایی بازیگر نقش آرسن میناسیان با ابراز خوشحالی از بازی در این نقش گفت : از کودکی نگاهم به آرسن بود و سعی می کردم راه او را ادامه دهم. با افتخار خوشحالم که نقش آرسن میناسیان به من واگذار شد. در مقابل شما خدای بزرگ را سپاس می گویم که همه رهروان انبیا و آرسن ها باشیم.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما