رونمایی از پوستر مستند «بلندی‌های تات‌نشین» رهبر قنبری

16 مرداد 1397 ساعت 11:11

پوستر فیلم «بلندی‌های تات‌نشین» جدیدترین اثر مستند «رهبر قنبری» که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده است، رونمایی شد.


به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، قنبری درخصوص طراحی این پوستر که توسط خود وی صورت گرفته، اظهار کرد: «با توجه به زندگی غالباً بومی مردمان تات که اکثراً در محیط‌های باغداری، کشاورزی و کوهستانی بسر می‌برند، آن‌ها همچنان پاسدار یکی از بومی‌ترین زبان‌های کهن ایرانی هستند و بر این اساس، سنت‌ها، آیین‌ها و فرهنگ و هویت خود را در قالب شعر، موسیقی و ادبیات حفظ کرده‌اند؛ لذا در طراحی این پوستر، آمیزه‌ای از این موضوعات به شکل انگاره‌ای نقاشی‌مانند عرضه شده است.»
«بلندی‌های تات‌نشین» درباره‌ی تاریخ، هویت و زبان قوم تات در ایران است که غالباً در سرزمین‌های مرتفع کشور زندگی کرده‌اند؛ قومی که سرکوب‌شدگان دوره عرب‌ها، مغول‌ها و آرامی‌ها هستند و آرام آرام به ارتفاعات رانده شده‌اند.
این فیلم، مستندی شاعرانه است که در آن شاهد سفر یک نوازنده‌ی شاعر تات میان اقوام خود هستیم که هر آنچه می‌بیند، می‌نویسد و در گفتگو با خودش بازگو می‌شود. در این مستند با زبان، شعر و گفتارهای مردم تات آشنا خواهیم شد.
عوامل تولید مستند ۵۲ دقیقه‌ای «بلندی‌های تات‌نشین» عبارتند از: نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده: رهبر قنبری، فیلمبردار: علی شهریاری، صدابردار: میلاد شعبانی، تدوینگر و صداگذار: امین اشرفی، آهنگساز: سعید طاهرخانی، مدیر تولید: مجید فردی‌انور، عکاس: امین شفیعی، دستیار برنامه‌ریز: امیر رحمت‌حیدری، دستیار کارگردان: محمدرضا مصباح، دستیار فیلمبردار: محمود اسکندری، هماهنگی محلی: علی عاشوری، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی
این فیلم در صورت پذیرش هیات انتخاب، برای اولین بار در دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت رونمایی خواهد شد.


کد مطلب: 13207

آدرس مطلب: http://www.cinematajrobi.ir/news/13207/رونمایی-پوستر-مستند-بلندی-های-تات-نشین-رهبر-قنبری

سینما تجربی
  http://www.cinematajrobi.ir