دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۱
کد مطلب : ۱۳۲۰۳

جدیدترین شماره فصلنامه سینما انیمیشن منتشر شد

۰
جدیدترین شماره فصلنامه سینما انیمیشن منتشر شد
به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی «سینماتجربی»، در شماره یازدهم و دوازدهم از فصلنامه سینما انیمیشن، گزارشی از آیین رونمایی و نشست نقد و بررسی «قلب سیمرغ» به همراه گزارشی از جشنواره انسی می خوانیم.
همچنین در این شماره مطلبی پیرامون انیمیشن ایرانی با عنوان «انیمیشن ایرانی؛ چرخه اول و دوم» به قلم علی بختیاری خواهید خواند.
پرونده این شماره از فصلنامه سینما انیمیشن به فیلم «فیل‌شاه» اختصاص یافته است. گفت‌وگو با «حامد جعفری» توسط امیر حسین ثنائی، گفت‌وگو با «هادی محمدیان» به وسیله امید نجوان، نگاهی به انیمیشن سینمایی «فیل‌شاه» به قلم نزهت بادی، یادداشتی بر «فیل‌شاه» به قلم مهرزاد دانش، مروری بر فیلم انیمیشن «فیل‌شاه» توسط محمدعلی صفورا، گفت‌وگو با «محمدجواد جنتی» و گفت‌وگو با «هادی اسماعیلی» از جمله مطالب این پرونده است.
در بخش «حرفه: انیماتور» مطالبی پیرامون «یوری نورشتاین» منتشر شده است. این مطالب عبارتند از: معرفی نورشتاین، «یوری نورشتاین» از جهان انیمیشن می‌گوید، نورشتاین و «قصه قصه‌ها» و گزیده فیلم‌شناسی و جوایز
همچنین در بخش دیگری از این فصلنامه گفت‌وگوهایی با «میلاد موحدی»، «مهدی بوستانی شهربابکی» درباره «مراسم پرده‌برداری» و «پرستو کاردگر» کارگردان انیمیشن کوتاه «ایکی» انجام شده است.
تجربه‌گرایی بخش دیگری از سرفصل‌های این مجله است. در این بخش مطالبی تحت عنوان تجربه تماشای انیمیشن انتزاعی، فیلم‌های انتزاعی دهه ۲۰، شناخت فیلم‌ساز: جیمز ویتنی، پیر هبرت و مفهوم «انیمیشن مشاهده» منتشر شده است.
در بخش «نقد و معرفی» نیز تحریریه این فصلنامه مروری بر برگزیدگان اسکار و آنی داشته‌اند.
پایان بخش این فصلنامه بخش‌های «پروسه» و «کارگاه» است. در بخش پروسه شیوه شکل گیری انیمیشن «آدم خانگی» و در بخش کارگاه شیوه پروراندن ایده بیان شده است.
فصلنامه تخصصی انیمیشن به همت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و زیر نظر شورای سردبیری، منتشر می‌شود.
علاقمندان جهت تهیه و خرید فصلنامه می توانند از طریق سایت http://defc.ir/shop/index.php اقدام و یا حضوری به مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی واقع در سهروردی شمالی میدان شهید قندی پلاک ۱۵ واحد کتابخانه مراجعه کنند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما