دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۷
کد مطلب : ۱۳۱۴۷

دوازدهمین جشنواره بین المللی «فیلم ۱۰۰» اسفندماه برگزار می‌شود

۰
دوازدهمین جشنواره بین المللی «فیلم ۱۰۰» اسفندماه برگزار می‌شود
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی سینماتجربی به نقل از روابط عمومی دوازدهمین جشنواره بینالمللی «فیلم ۱۰۰»؛ این رویداد سینمایی در دو بخش «مسابقه» و «مسیر تجربه» و در قالب مستند، داستانی و پویانمایی طراحی شده است. همچنین، بخش مسابقه سینمای جهان در قالبهای مستند، داستانی و پویانمایی نیز صرفا برای حضور شرکت‌کننده‌های غیرایرانی خواهد بود.
فیلمسازانی که فیلمهای ۱۰۰ ثانیهای اول و دوم خود را تولید کرده‌اند، تنها در یکی از بخش‌های اصلی یا مسیر تجربه می‌توانند شرکت کنند.
موضوعات بخشهای مختلف این دوره جشنواره به این شرح است: اخلاق و سبک زندگی، ترویج مفاهیم اخلاقی همچون قانون‌مداری، گذشت، سعۀ صدر، ایثار، ترویج الگوی انسان انقلاب اسلامی، خانوادۀ الگوی ایرانی اسلامی، فرهنگ اصیل ایرانی، نگاه دوباره به زندگی و زدودن غبار روزمرگی.
همچنین برای بخش ویژه موضوعاتی چون: حمایت از تولید ایرانی (ایران ساخت)، حمایت از تولید کالا و خدمت دانش‌بنیان ایرانی، فرهنگ تولید محصولات باکیفیت ایرانی، پویش ملی و حمایت مردمی از تولید کالا و خدمات دانش‌بنیان باکیفیت ایرانی، تأثیرات مخرب خرید کالاهای خارجی، واردات بی‌رویه و غیرقانونی (قاچاق کالا)، معرفی کسب‌و‌کارهای نوین و استارت‌آپ‌ها و تولید ثروت از علم و فنّاوری، معرفی اقتصاد دانش‌بنیان در نظر گرفته شده است.
دبیرخانه جشنواره بینالمللی «فیلم ۱۰۰» مهلت ارسال آثار را پایان دی‌ماه و معرفی آثار راه‌یافته به بخش‌های مختلف جشنواره را ۲۰ بهمن‌ماه سال جاری اعلام کرده است.
در این فراخوان ذکر شده است: «فیلم ۱۰۰» یک فیلم کامل است که با تمام مشخصات یک فیلم و با تکیه به دو عنصر ایجاز و خلاقیت تولید می‌شود؛ نه یک تیزر تبلیغاتی است، نه نماهنگ و نه بخشی از یک فیلم بلند. دراین زمینه فیلمساز باید داستانی را بیان کند که آغاز، میانه و پایان داشته باشد و بتواند روی مخاطب تأثیر بگذارد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما