چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۵
کد مطلب : ۱۳۱۳۵

مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» به بخش هفته منتقدین جشنواره «لوکارنو» راه یافت

۰
مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» به بخش هفته منتقدین جشنواره «لوکارنو» راه یافت
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی سینماتجربی به نقل از ایسنا، مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» به کارگردانی رضا فرهمند و تهیه‌کنندگی مرتضی شعبانی، پس از کسب چند جایزه در یازدهمین جشنواره سینماحقیقت در سال گذشته، در اولین حضور بین‌المللی خود در هفتاد و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «لوکارنو» سوئیس به رقابت با دیگر آثار می‌پردازد.
پخش بین‌المللی این فیلم با «ArtHouse Cinematheque» به مدیریت مرجان علیزاده است.
«زنانی با گوشواره‌های باروتی» در بخش هفته منتقدین جشنواره پذیرفته شده است و به عنوان تنها نماینده سینمای ایران در این رویداد سینمایی شرکت می‌کند. بخش "هفته منتقدین لوکارنو" در سال ۱۹۹۰ تاسیس شده و هر ساله ۷ مستند برجسته جهان را به عنوان اولین و مهمترین نمایش‌های بین‌المللی خود کران می‌کند.
در توصیف این بخش در سایت جشنواره آمده است: "هفته منتقدین بر روی فیلم‌های نوآورانه با محتواهای بزرگ تمرکز می‌کند. فیلم‌هایی پررنگ که دیدگاه‌های جدیدی را باز می‌کنند و در جهان بحث‌برانگیزند."
جشنواره فیلم لوکارنو پس از کن، ونیز و برلین معتبرترین جشنواره سینمایی اروپاست و ویژگی خاص آن نمایش فیلم‌ها در میدان معروف «پیاتزا» در فضای باز و بر پرده بزرگ است که در آنجا حدود ۸۰۰۰ تماشاگر به دیدن فیلم‌ها می‌نشینند.
هفتاد و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم لوکارنو از تاریخ ۱تا ۱۱ اوت (۹ تا ۱۹ مهرماه) در کشور سوئیس برگزار می‌شود.
«زنانی با گوشواره‌های باروتی» با مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده است. در خلاصه موضوع این فیلم مستند آمده است: «نور» ژورنالیست جنگ است و با همه مخاطره‌ها و فشارهای اجتماعی که برای حضورش در جنگ با داعش وجود دارد، مصرانه مبارزه می‌کند...
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما