جورابچیان: سینماحقیقت به همکاری با مستندسازان موفق دوره قبل بپردازد

17 تير 1397 ساعت 11:03

فرناز جورابچیان معتقد است که جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت مثل سایر فستیوال‌های معتبر جهانی باید به همکاری با فیلمسازان موفق دوره‌ی قبل در مقام عضو هیات انتخاب و داوری و... بپردازد.


کارگردان مستند «اعتراض وارد نیست» در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی "سینماتجربی" با تاکید بر اهمیت حضور بانوان در این رویداد مهم سینمای مستند کشور اظهار کرد: من در دو دوره‌ی پیشین جشنواره سینماحقیقت فیلم داشتم و شاهد بودم که تعداد فیلمسازان زن کم نیست؛ در نتیجه استدلال‌هایی مثل این که فیلمساز زنی را پیدا نکردیم که در جشنواره داوری کند، درست نیست و مشارکت جدی بانوان مستندساز در این رویداد ضروری بنظر می‌رسد.
وی افزود: حضور بانوان در هیات‌های انتخاب و داوری جشنواره اتفاق خوبی است و تشویقی برای زنان فیلمساز به حساب می‌آید؛ اما نمی‌دانم چرا عوامل اجرایی جشنواره کمتر به این موضوع توجه می‌کنند.
جورابچیان با بیان این که در دوره‌ی دهم جشنواره سینماحقیقت او و زینب تبریزی با مستندهایشان در بخش مسابقه ملی مستندهای نیمه‌بلند حضور داشتند و هر دو هم نامزد دریافت جایزه شدند، تصریح کرد: در فستیوال‌های جهانی وقتی چنین شرایطی ایجاد می‌شود، مسلماً سال بعد آن افراد را برای بالا بردن کیفیت کار فستیوال به کار می‌گیرند؛ اما این جا به سراغ آدم‌هایی می‌روند که چندان ربطی به سینمای مستند ندارند.
این مستندساز با تاکید بر این که با کاهش تعداد فیلم‌های بخش مسابقه ملی جشنواره سینماحقیقت موافق نیست، گفت: برای اختصاص جایزه مردمی نیازی به کاهش فیلم‌ها نیست، بلکه با یک مدیریت و برنامه‌ریزی درست، هم می‌توان جایزه مردمی داشت، هم بهترین فیلم‌های مستند سال را بدون در نظر گرفتن کمیت آنها به معرض نمایش گذاشت.


کد مطلب: 13119

آدرس مطلب: http://www.cinematajrobi.ir/news/13119/جورابچیان-سینماحقیقت-همکاری-مستندسازان-موفق-دوره-قبل-بپردازد

سینما تجربی
  http://www.cinematajrobi.ir