شنبه ۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۶
کد مطلب : ۱۳۰۹۸
با اعلام رئیس دانشکده هنر دانشگاه سوره ؛

جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی«سایه» ملی شد

۰
جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی«سایه» ملی شد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سینماتجربی» به نقل ازخبرگزاری برنا؛ نشست خبری دوازدهمین جشنواره ملی دانشجویی فیلم کوتاه «سایه» چهارشنبه ۶ تیرماه با حضور خسرو خسروی، رئیس دانشکده هنر دانشگاه سوره، سروش حضرتی نیکو، دبیرجشنواره، رامتین شهبازی، استاد مشاور و کاظم دانشی مدیر اجرایی این جشنواره در دانشکده «سوره» برگزار شد.
خسرو خسروی، رئیس دانشکده هنر دانشگاه سوره، در ابتدای این نشست در رابطه با جشنواره فیلم کوتاه سایه گفت: «سالیانه چندین جشنواره در دانشگاه سوره برگزار می شود که جشنواره فیلم کوتاه سایه از جمله مهمترین اقدامات دانشگاه سوره است. جشنواره سایه در طول این دوازده دوره برگزاری خود ثمرات زیادی برای دانشگاه و دانشجویان داشته است. اتفاقاتی که در این جشنواره رقم خورده انعکاس خوبی در محافل حرفه ای سینما داشته و به همین جهت ما توانستیم رشته سینما را به عنوان رشته برجسته این دانشگاه با عنوان قطب مجموعه مطرح کنیم.»
خسروی ادامه داد: «امیدوارم با ثباتی که در مدیریت گروه وجود دارد این جشنواره رو به جلو حرکت کند و شرایط بهتری را به وجود بیاورد. امسال این جشنواره بعد از دوازده سال که به صورت داخلی برگزار می‌شد، ملی شده است و آثار زیادی را از نقاط مختلف از دانشجویان جذب کرده است.»
در ادامه این نشست رامتین شهبازی استاد مشاور این جشنواره در رابطه با دستاوردهای دوره های گذشته این جشنواره گفت: «رشته سینمای دانشگاه سوره با توجه به خروجی هایی که داشته و افراد فعال در آن که جزو اسامی مطرح سینما هستند از رشته های برجسته ی این دانشگاه است. به طور مثال شهرام مکری، محمدحسین مهدویان، سعید روستایی، حسین امیری و ... همگی از فارغ التحصیلان سوره بوده اند.»
او اضافه کرد: «جشنواره تا دوره یازدهم داخلی بود و فقط فیلم های دانشجویان سوره را می پذیرفت که البته تعداد آن در بخش های مختلف مانند فیلم داستانی، مستند و تجربی نیز قابل توجه بود.»
شهبازی با توجه به اینکه چرا بخش انیمیشن در جشنواره حضور ندارد گفت: «به این دلیل که گروه انیمیشن این دانشگاه جشنواره جداگانه‌ای را برای این گونه سینمایی دارد، در این جشنواره آثار انیمیشن حضور ندارند. برای داوری آثار نیز افراد حرفه ای سینما حضور دارند که این خود از برکات جشنواره سایه محسوب می شود.»
سروش حضرتی نیکو، دبیر این دوره جشنواره با بیان اینکه در این دوره از «هومن بهمنش»، فیلم‌بردار سینما و فارغ التحصیل سوره، تجلیل خواهد شد درباره دلیل این انتخاب گفت: «شغل‌ خودم فیلمبرداری است و امسال دو گرایش تدوین و فیلمنامه به این دانشگاه اضافه شد اما گرایش فیلمبرداری هنوز به آن اضافه نشده است و ما این اقدام را انجام دادیم تا گرایش فیلمبرداری نیز به دانشگاه سوره برگردد.»
در ادامه دبیر جشنواره آماری در رابطه با جشنواره ارائه داد و گفت: «فراخوان جشنواره از ۲۵ بهمن تا آخر فروردین بوده است. در این مدت ۸۱۰ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۷۲۰ اثر برای ما ارسال شد، ۳۰۰ فیلم داستانی، ۲۳۰ فیلمنامه، ۵۰ اثر تجربی و نیز ۱۲۰ فیلم مستند که از این تعداد ۵۱ اثر را برگزیدیم.»
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما