کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

پوستر اکران «سفر سهراب» در گروه هنر و تجربه رونمایی شد

6 تير 1397 ساعت 11:12

پوستر برنامه اکران فیلم های سهراب شهیدثالث همراه با مستند سینمایی «سفر سهراب» ساخته امید عبدالهی با طرحی از بهزاد خورشیدی رونمایی شد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سینماتجربی»، همزمان با اکران عمومی مستند سینمایی «سفر سهراب»، قرار است برای نخستین بار چهار اثر آلمانی زبان و شاخص سهراب شهیدثالث با نام های «درخت بید»، «آخرین تابستان گرابه»، «فرزند خوانده ویرانگر» و «هانس، جوانی از آلمان» با زیرنویس فارسی به همراه فیلم «یک اتفاق ساده» و مستند سینمایی «سفر سهراب» در قالب هفته های فیلم در تهران و تعدادی از شهرهای کشور در گروه سینمایی «هنر و تجربه» روی پرده رود.
در همین راستا شهرهای شیراز، مشهد، کرمان، اصفهان، بابل و تبریز میزبان خواهند بود و قرار است در پایان هر یک از هفته های نمایش فیلم، نشست نقد و بررسی با حضور کارشناسان و منتقدان سینمایی برپا شود.
مستند «سفر سهراب» پرتره ای متفاوت درباره سهراب شهیدثالث، یکی از موثرترین آغازگران سینمای نوین ایران است که یکی از مهمترین مقاطع کار و زندگی این کارگردان، یعنی زمانی که موفق به ساخت دو فیلم «یک اتفاق ساده» و «طبیعت بی جان» شد را به تصویر می کشد. نخستین نمایش رسمی این مستند در دهمین جشنواره بین المللی مستند ایران، سینما حقیقت بوده است و از سوی هیات داوران این جشنواره، به عنوان یکی از نامزدهای دریافت تندیس هنر و تجربه برای بهترین فیلم مستند معرفی شد.

آیین افتتاحیه مستند سینمایی«سفر سهراب» امروز چهارشنبه ۶ تیرماه، ساعت۱۸:۳۰ همراه با حضور عوامل فیلم و علاقمندان به سینمای شهیدثالث در موزه سینما برپا می شود.


کد مطلب: 13089

آدرس مطلب :
http://www.cinematajrobi.ir/news/13089/پوستر-اکران-سفر-سهراب-گروه-هنر-تجربه-رونمایی

سینما تجربی
  http://www.cinematajrobi.ir