چهارشنبه ۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۲
کد مطلب : ۱۳۰۸۹

پوستر اکران «سفر سهراب» در گروه هنر و تجربه رونمایی شد

۰
پوستر اکران «سفر سهراب» در گروه هنر و تجربه رونمایی شد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سینماتجربی»، همزمان با اکران عمومی مستند سینمایی «سفر سهراب»، قرار است برای نخستین بار چهار اثر آلمانی زبان و شاخص سهراب شهیدثالث با نام های «درخت بید»، «آخرین تابستان گرابه»، «فرزند خوانده ویرانگر» و «هانس، جوانی از آلمان» با زیرنویس فارسی به همراه فیلم «یک اتفاق ساده» و مستند سینمایی «سفر سهراب» در قالب هفته های فیلم در تهران و تعدادی از شهرهای کشور در گروه سینمایی «هنر و تجربه» روی پرده رود.
در همین راستا شهرهای شیراز، مشهد، کرمان، اصفهان، بابل و تبریز میزبان خواهند بود و قرار است در پایان هر یک از هفته های نمایش فیلم، نشست نقد و بررسی با حضور کارشناسان و منتقدان سینمایی برپا شود.
مستند «سفر سهراب» پرتره ای متفاوت درباره سهراب شهیدثالث، یکی از موثرترین آغازگران سینمای نوین ایران است که یکی از مهمترین مقاطع کار و زندگی این کارگردان، یعنی زمانی که موفق به ساخت دو فیلم «یک اتفاق ساده» و «طبیعت بی جان» شد را به تصویر می کشد. نخستین نمایش رسمی این مستند در دهمین جشنواره بین المللی مستند ایران، سینما حقیقت بوده است و از سوی هیات داوران این جشنواره، به عنوان یکی از نامزدهای دریافت تندیس هنر و تجربه برای بهترین فیلم مستند معرفی شد.

آیین افتتاحیه مستند سینمایی«سفر سهراب» امروز چهارشنبه ۶ تیرماه، ساعت۱۸:۳۰ همراه با حضور عوامل فیلم و علاقمندان به سینمای شهیدثالث در موزه سینما برپا می شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما