يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۳
کد مطلب : ۱۳۰۰۷

دومین دوره جشنواره جهانی فیلم «آسا» برگزار می شود

۰
دومین دوره جشنواره جهانی فیلم  «آسا» برگزار می شود
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سینماتجربی»، به نقل از روابط عمومی جشنواره‌ی جهانی فیلم آسا، مجید مصاحبی طراح و دبیر این جشنواره با اشاره به محورهای برگزاری این جشنواره گفت :دومین دوره جشنواره فیلمهای انسان دوستانه آسا با همکاری شهرداری شهر وایمار آلمان از ۲۸ سپتامبر(۶مهر) الی ۲اکتبر(۱۰مهر) برگزار می شود.
مصاحبی ادامه داد: فراخوان جشنواره فیلم آسا با موضوعات دنیای بدون مرز، ریشه کنی فقر و گرسنگی، آسیب های ناشی از پناهندگی، قربانیان فراموش شده ،انسان و محیط زیست، زنان در تقابل جوامع سنتی و مدرنیته، آسیبهای ناشی از جنگ، فقر آب، کودکان و فجایع جهانی منتشر شده و تاکنون فیلمهای مختلفی از سینمای ایران و سایر نقاط دنیا به دیبر خانه جشنواره رسیده است و بزودی اسامی هیات داوران و فیلمهای راه یافته اعلام می شود.
وی ادامه داد: این جشنواره در رشته فیلمهای کوتاه داستانی ،مستند و انیمیشن بصورت رقابتی برگزار می شود اما چند فیلم بلند سینمایی نیز در بخش جنبی و ویژه به نمایش در خواهد آمد.
مصاحبی افزود: هدف این جشنواره انتقال پیام صلح و دوستی از کشور ایران برای جهانیان و همچنین نگاهی متفاوت در برگزاری جشنواره های تخصصی فیلم خواهد بود.
اولین دوره جشنواره فیلمهای آسا پیش از این در ایران و سوییس، با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر فعالیتهای انسان دوستانه ی سازمان ملل متحد، دفتر عمران ملل متحد و صلیب سرخ جهانی برگزار شده بود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما