شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
کد مطلب : ۱۳۰۰۴

نمایش دو مستند «مرز مه‌آلود» و «قصه بلوار» در سالن سینماحقیقت

۰
نمایش دو مستند «مرز مه‌آلود» و «قصه بلوار» در سالن سینماحقیقت
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این دو فیلم مستند از ساعت ۱۷ عصر روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۹۷ در سالن سینماحقیقت این «مرکز» به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور آتبین حسینی و داود اشرفی (کارگردانان)، ناصر صفاریان (مسئول نمایش و نشست فیلم‌ها) و نسیم نجفی (منتقد میهمان) مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرند.
در خلاصه موضوع مستند «مرز مه‌آلود» آمده است: «در خلال جنگ جهانی دوم و با وجود اعلام حکومت ایران بر بی‌طرفی، نیروهای روسیه به قصد مقابله با جاسوسان آلمانی از شمال (استان اردبیل) به خاک ایران حمله می‌کنند و در مرز آذربایجان «حسینعلی صدآفرین» معاون وقت پاسگاه به تنهایی در مقابل هجوم ارتش روسیه مقاومت می‌کند. مستند «مرز مه‌آلود» تاریخ شفاهی مردمان مرزنشین شهرستان نمین و خاطرات‌شان از حسینعلی صدآفرین است...»
مستند «قصه بلوار» هم خطی از تاریخ و داستان و اتفاقاتی است با همه پیچیدگی‌هایش، در بستر بلواری که سال‌هاست یکی از خیابان‌های اصلی پایتخت ایران است.
گفتنی است: عموم علاقمندان جهت تماشای این دو فیلم مستند و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت ۱۷ عصر یکشنبه (۳۰ اردیبهشت‌ماه) به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره ۱۵، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند.
شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما