سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۴
کد مطلب : ۱۲۹۹۸

انیمیشن «نجات کبود» به مرحله تولید رسید

۰
انیمیشن «نجات کبود» به مرحله تولید رسید
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "سینماتجربی"، سالار خزایی نویسنده و کارگردان انیمیشن درباره ساخت پروژه ای با نام «نجات کبود» به خبرنگار مهر گفت: ما پروژه سینمایی «نجات کبود» را سال گذشته کلید زدیم که قرار است یک انیمیشن در حدود ۹۵ دقیقه به صورت سه بعدی و ترکیبی از فانتزی-رئال باشد.

وی درباره داستان این انیمیشن توضیح داد: «نجات کبود» اثری فانتزی است و داستان آن در مزرعه ای در دماوند روایت می شود. ماجرا هم از این قرار است که جوجه خروسی می خواهد مادرش را که قرار است برای شب یلدا پخته شود، نجات دهد.

خزایی درباره مرحله فعلی ساخت این انیمیشن عنوان کرد: در حال حاضر مدل های کاراکترهای انیمیشن ساخته می شود و در مراحل پایانی نیز صداپیشه ها به کار اضافه می شوند.

این کارگردان انیمیشن با اشاره به هدف از ساخت این انیمیشن عنوان کرد: بنای ما بر این است که این انیمیشن را در فضایی جهانی عرضه کنیم و به همین دلیل اکت های شخصیت ها هنگام صحبت کردن به زبان انگلیسی خواهد بود چراکه دیالوگ های اثر به زبان انگلیسی است.

وی درباره فضای «نجات کبود» نیز گفت: انیمیشن در فضای ایرانی و براساس لوکیشن ها، المان ها و اسامی فرهنگ خود ما ساخته می شود و به آیین هایی مثل جشن شب یلدا می پردازیم اما چون هدفمان این است که در جهان عرضه شود به زبان انگلیسی فکر کردیم.

این کارگردان درباره زمان به پایان رساندن ساخت این اثر عنوان کرد: انیمیشن «نجات کبود» کاملا با سرمایه شخصی ساخته می شود و تلاش می کنیم این انیمیشن را به جشنواره جهانی فیلم فجر که سال ۹۹ برگزار می شود، برسانیم.

«نجات کبود» در موسسه انیمیشن په پوله پارس ساخته می شود و عوامل آن به این شرح هستند: نویسنده و کارگردان: سالار خزائی، تهیه کننده: رقیه حسینی، سرمایه گذاران: محمدحسین و عاطفه زاغری، مریم رحمانی، کارگردان هنری و کانسپت آرتیست: امید نکوهمت، کارگردان فنی: مرتضی قمری، روابط عمومی: شیوا شقاقی، مشاور پروژه: حسن رضاخانی کربلایی، سوپروایزر ربات های انیماتور: زهرا سفری.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما