دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۸
کد مطلب : ۱۲۹۹۲

انتشار تیزر «قلب سیمرغ» به مناسبت روز فردوسی

۰
انتشار تیزر «قلب سیمرغ» به مناسبت روز فردوسی
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سینماتجربی»، در آستانه روز پاسداشت زبان فارسی و به مناسبت بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در تاریخ سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، تازه ترین تیزر انیمیشن سینمایی «قلب سیمرغ» ساخته زنده یاد وحید نصیریان که این روزها در گروه سینمایی «هنر و تجربه» در حال اکران است، رونمایی شد.
به گفته مهدی ابوهاشم از فیلمنامه نویسان «قلب سیمرغ»، این فیلم روایت داستانی با سابقه تاریخی و افسانه ای از اسطوره ها و آمیزه ای از داستان های کهن ایرانی و شاهنامه فردوسی است.
در این فیلم انیمیشن که توسط مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید شده است، بازیگرانی چون حمید فرخ نژاد در نقش «رخش»، رضا کیانیان در نقش «شیردال»، الهام پاوه نژاد در ۲ نقش «آفرین» و «هما»، پرویز پورحسینی در نقش «سپنتا»، امین قاضی در نقش «رها»، علیرضا طاهری در نقش «رستم»، آرزو آذری در نقش «مینو» و وحید نصیریان در نقش «دم شیرال» صداپیشه نقش هایی هستند که نصیریان در «قلب سیمرغ» خلق کرده است.
مهدی ابوهاشم و وحید نصیریان نویسندگان، پیام آزادی آهنگساز، محمود موسوی نژاد طراح صدا و صداگذاری، نیما دهخوارقانی، مشهود ولیان، بابک تهرانی و محمود میروهابی انیماتورها، امیر سلامتی مدیرنورپردازی و رندرینگ، امیر سحرخیز و محمد رستمی جلوه های ویژه، وحید نصیریان تدوین، وحید نصیریان طراح کاراکترها و مهدی نادری بازنویسی دیالوگ ها و پریسا ساسانی مدیر روابط عمومی از عوامل انیمیشن سینمایی «قلب سیمرغ» هستند.
در خلاصه داستان انیمیشن سینمایی «قلب سیمرغ» چنین آمده است: در آینده ای دور، میان انسان های کره زمین جنگی همه گیر در حال انجام است. در این میان، «سپنتا»، سعی دارد «مینو»، زن پا به ماهش را از این مهلکه بیرون برده و به غاری برساند که توسط نیروی «سیمرغ» از آن محافظت می شود. آنها نام فرزند خود را «رها» می گذارند درگیر و دار این جنگ، «اژدهاک» که در کوه دماوند به بند کشیده شده بود، آزاد می شود. رها پس از سال ها به جنگ اژدهاک می رود و با وجود کوچکیش بر اژدها پیروز شده و ناجی سرزمینش می شود.
تازه ترین تیزر انیمیشن سینمایی «قلب سیمرغ» توسط محراب مشهدبان در گروه سینمایی «هنر و تجربه» تولید شده است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما