سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۶
کد مطلب : ۱۲۸۹۰

انیمیشن «قلب سیمرغ» سه ماه دیگر روی پرده می‌ماند

۰
انیمیشن «قلب سیمرغ» سه ماه دیگر روی پرده می‌ماند
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "سینماتجربی"، آخرین اثر سینمایی زنده‌یاد وحید نصیریان که از نیمه دوم اسفند‌ماه ۹۶ اکران خود را در گروه هنر و تجربه آغاز کرده، محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است. طبق اعلام گروه هنر و تجربه، جدول تازه اکران این انیمیشن اواخر فروردین‌ماه ۹۷ روی سایت این گروه سینمایی قرار داده می‌شود. برنامه‌های اکران هنر و تجربه طبق تصمیم‌گیری‌های جدید این مجموعه، هر ۴۵ روز یکبار اعلام خواهد شد.
گفتنی است، آمار فروش انیمیشن «قلب سیمرغ» طی حدود یک ماه و نیم نمایش در گروه هنر و تجربه، ۳۲ میلیون ریال بوده است.
در خلاصه داستان انیمیشن سینمایی «قلب سیمرغ» چنین آمده است: در آینده‌ای دور، میان انسان‌های کره زمین جنگی همه‌گیر در حال انجام است. در این میان «سپنتا» سعی دارد «مینو» زن پا به ماهش را از این مهلکه بیرون برده و به غاری برساند که توسط نیروی «سیمرغ» از آن محافظت می‌شود. آنها نام فرزند خود را «رها» می‌گذارند. در گیر و دار این جنگ، «اژدهاک» که در کوه دماوند به بند کشیده شده بود، آزاد می‌شود. رها پس از سال‌ها به جنگ اژدهاک می‌رود و با وجود کوچکی‌اش، بر اژدها پیروز شده و ناجی سرزمینش می‌شود.
بازیگرانی چون حمید فرخ‌نژاد در نقش «رخش»، رضا کیانیان در نقش «شیردال»، الهام پاوه‌نژاد در دو نقش «آفرین» و «هما»، پرویز پورحسینی در نقش «سپنتا»، امین قاضی در نقش «رها»، علیرضا طاهری در نقش «رستم»، آرزو آذری در نقش «مینو» و وحید نصیریان نیز در نقش «دم شیرال» صداپیشگی این انیمیشن را انجام داده‌اند.
مهدی ابوهاشم و وحید نصیریان نویسندگان، پیام آزادی آهنگساز، محمود موسوی‌نژاد طراح صدا و صداگذاری، نیما دهخوارقانی، مشهود ولیان، بابک تهرانی و محمود میروهابی انیماتورها، امیر سلامتی مدیر نورپردازی و رندرینگ، امیر سحرخیز و محمد رستمی جلوه‌های ویژه، وحید نصیریان کارگردانی، طراح کاراکترها و تدوین، مهدی نادری بازنویسی دیالوگ‌ها، از عوامل ساخت انیمیشن سینمایی «قلب سیمرغ» هستند.
تیزر انیمیشن قلب سیمرغ .
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما