دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۷
کد مطلب : ۱۲۸۷۳

مستند «صدای سکوت» به جشنواره جنایی روسیه راه یافت

۰
مستند «صدای سکوت» به جشنواره جنایی روسیه راه یافت
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، بیستمین دوره جشنواره فیلم جنایی «روسیه» طی روزهای ۳ تا ۷ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ در شهر مسکو برگزار خواهد شد و مستند «صدای سکوت» ساخته «پناه‌برخدا رضایی» در این جشنواره موضوعی روی پرده می‌رود.
در این دوره از جشنواره فیلم جنایی روسیه، آثاری با موضوعات جنگ و صلح، جرایم جنگی، تروریسم تهدیدی برای صلح، تاثیر جنگ بر محیط زیست به نمایش درمی‌آید.
گفتنی است که مستند «صدای سکوت» در مدت زمان ۷۲ دقیقه، روایت تکان‌دهنده‌ی عکاسان ایرانی درباره‌ی جنایات جنگی و بمب‌های شیمیایی دشمن بعثی را بازگو می‌کند.
راویان این فیلم ۱۰ تن از عکاسان دفاع مقدس هستند: سعید صادقی، احمد ناطقی، هدایت‌الله بهبودی، علی فریدونی، ساسان مویدی، اباصلت بیات، مجید کریمیان، احسان رجبی و زنده‌یادان سعید جان‌بزرگی و کاوه گلستان
«صدای سکوت» برای اولین بار در بخش مسابقه ملی، مسابقه بین‌الملل و جایزه شهید آوینی دهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» به نمایش درآمد.
پژوهشگر، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده این فیلم مستند «پناه‌برخدا رضایی» است. مهدی رضایی (تصویربردار)، علیرضا بک‌محمدی (صدابردار)، کامران جاهدی (تدوینگر)، آرش قاسمی (طراحی و ترکیب صدا)، سعید افضلی (مدیر تولید) و ارشاد نعمتی (دستیار کارگردان) نیز از دیگر عوامل تولید مستند «صدای سکوت» هستند که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما