شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۴
کد مطلب : ۱۲۸۴۴

مهرداد اسکویی هدیه خود را به کودکان و نوجوانان کانون اصلاح و تربیت تقدیم کرد

۰
مهرداد اسکویی هدیه خود را به کودکان و نوجوانان کانون اصلاح و تربیت تقدیم کرد
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی "سینماتجربی"، كارگاه از ايده تا توليد عنوان نخستین ورک شاپی بود که با حضور مهرداد اسكويي در مجتمع سينمايي ٢٢ بهمن تبريز برگزار شد و با نمایش مستند «رویاهای دم صبح» ادامه یافت.
این مستندساز کارگاهی با موضوع پژوهش در سينماي مستند در محل سالن اجتماعات فرمانداري شهرستان اسكو داشت که جمعی از فيلمسازان تبريز و اسكو در آن حضور داشتند. در حاشیه این ورک شاپ آيين تجليل از مهرداد اسكويي در زادگاه پدري اش توسط فرمانداري شهرستان اسكو با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.در این دیدار که اعضای هیأت مدیره خانه سینمای مستند تبریز نیز حضور داشتند ، دکتر محمدزاده گفت: باعث افتخار شهرستان است که امروز میزبان برترین مستندساز جهان در سال ۲۰۱۶،اولین شخصیت فرهنگی جهان در سال ۲۰۱۰،پژوهشگر برتر فیلم و عکس جهان،داور بیش از ۱۲۰ جشنواره بین المللی و شخصیتی در مقیاس جهانی هستیم. امید است شهرستان اسکو با توجه به پتانسیل گردشگری و فرهنگ غنی خود به کمک نابغه های بین المللی چون اسکویی در سطح جهانی شناسانده شود.
مهرداد اسکویی هم عنوان کرد: پدر من ۸۱ ساله هستند و همیشه میگفتند که برای اسکو برنامه و وقت بگذارم و وقتی تلفنی به ایشان اطلاع دادم که در مسیر اسکو هستم بغض کردند و گفتند باید به سرزمین پدری ات دین ات را ادا کنی. قول میدهم اسکو را جهانی خواهم کرد و اولین کتاب تصویری تاریخی اسکو به دو زبان را تهیه خواهم کرد و در هر شهر و کشور جهانی آن را در اختیار کتابخانه هایشان قرار خواهم داد.
وی در ادامه افزود: بزرگترین آرزویم این است که زبان ترکی را یاد بگیرم و این که تا امروز نتوانستم این زبان را یاد بگیرم تنها کمبود زندگی من است.به عنوان سرباز کوچک این منطقه که یکی از فرهیخته ترین شهرهای کشور است هر کاری از دستم بر بیاید و حتی بیش از حد توانم انجام خواهم داد و افتخار میکنم که اسکویی هستم.
در این دیدار همچنین فرماندار و رییس شورای شهر اسکو از یدالله نوعصری کارگردان سینما و همچنین سعادتعلی سعیدپور مستندساز تبریزی تقدیر کردند.
در ادامه برنامه های اجرا شده در شهر تبریز، آخرين جلسه گروهي مستند سازان عضو خانه مستند تبريز در سال ١٣٩٦ ، برگزار شد ، در اين دورهمي فرهنگي مستند سازان تبريزی از مقام هنري مهرداد اسكويي مستند ساز برجسته كشور تجليل کردند. مهرداد اسکویی هدیه خود را به کودک و نوجوانان کانون اصلاح تربیت اهدا کرد. او همچنین بخشی از کتاب های سینمایی کتابخانه شخصی خود را به خانه سینمای مستند تبریز هدیه داد.
هیأت مدیره خانه سینمای مستند تبریز همچنین از حامیان این خانه در اجرای برنامه مروری بر آثار مهرداد اسکوئی و ورک شاپ «سینمای مستند اجتماعی از ایده تا تولید» از جمله مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، انجمن سینمای جوانان ایران دفتر تبریز، حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی، روابط عمومی و ارتباطات بین الملل شهرداری تبریز، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، فرمانداری شهرستان اسکو، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسکو، عکاسخانه جدیدالاسلام و موسسه فرهنگی هنری شمس تبریزی قدردانی کرد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما