شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۸
کد مطلب : ۱۲۸۴۳

مستند «متهمین دایره بیستم» به جشنواره «اینک خاورمیانه» ایتالیا راه یافت

۰
مستند «متهمین دایره بیستم» به جشنواره «اینک خاورمیانه» ایتالیا راه یافت
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، هشتمین دوره جشنواره «اینک خاورمیانه» Middle East Now طی روزهای ۲۱ تا ۲۶ فروردین‌ماه ۱۳۹۷ در شهر «فلورانس» ایتالیا برگزار می‌شود و «متهمین دایره بیستم» ساخته حسام اسلامی در این رویداد بین‌المللی روی پرده خواهد رفت.
این جشنواره فیلم‌های مستند جدید از کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا را به نمایش می‌گذارد.
«متهمین دایره بیستم» برای اولین بار در دهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» به نمایش درآمد و نامزد دریافت تندیس فیروزه‌ای بهترین فیلم و کارگردانی شد؛ سپس سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند سی و پنجمین «جشنواره فجر» و جایزه بهترین کارگردانی مستند جشنواره «شهر» را کسب کرد؛ در شهریورماه امسال نیز سه «شیر سنگی» بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین تدوین نهمین جشن مستقل سینمای مستند را بدست آورد. این فیلم منتخب جشنواره معتبر «هات‌داکس» کانادا و جایزه «آسیا- پاسیفیک» استرالیا هم بوده است.
مستند «متهمین دایره بیستم» سرگذشت یک گروه نوجوان بزهکار در گذر پنج سال از زندگی آنان را روایت می‌کند...
حسام اسلامی متولد سال ۱۳۶۰ در اهواز و فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد سینما از دانشگاه هنر است. رشید، درخت سفید، همسایه‌ها، غرامت، متروکه‌ها و نخجیر از دیگر آثار مستند این فیلمساز است. محاکمه (با موضوع دادگاه دکتر مصدق) و رزم‌آرا یک دوسیه مسکوت (با موضوع ترور رزم‌آرا) به کارگردانی «سیداحسان عمادی» نیز دو اثر مستند تاریخی است که تهیه‌کنندگی آن برعهده اسلامی بوده است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما