سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۵
کد مطلب : ۱۲۸۳۹

مستند «همجا» به دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «ملینیوم» بلژیک راه یافت

۰
مستند «همجا» به دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «ملینیوم» بلژیک راه یافت
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سینما تجربی»، جشنواره بین‌المللی فیلم مستند میلینیوم از سال ۲۰۰۹ فعالیت خود را آغاز کرده است و مهم‌ترین رویداد سینمایی بلژیک است که با حمایت اتحایه اروپا و با شرکت فیلم‌هایی از مستندسازان جهان هر ساله در ماه مارس در شهر بروکسل برگزار می شود. این دوره از جشنواره از ۲۰ تا ۳۰ مارس برگزار و «همجا» در ۲۹ مارس نمایش داده می‌شود.
«همجا» زندگی مردی بنام عبدالحسن را روایت می‌کند که یک روستا را برای خود وخانواده‌اش ساخته است. این روستا در جنوب ایران و استان بوشهر واقع شده و درآمد اصلی آنها از راه کشاورزی و دامداری است. روستا دارای یک حسنیه و یک مدرسه اختصاصی است. عبدالحسن در طی این سال‌ها توانسته است برای روستای خودش برق رسانی کند و امکانات اولیه را به روستا بیاورد.
این فیلم همچنین توانسته است لوح تقدیر و تندیس شیر ایرانی بهترین فیلم و بهترین کارگردانی و بهترین فیلمبرداری را در نهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران و تندیس و لوح تقدیر بهترین کارگردانی فیلم مستند نیمه‌بلند را در نوزدهمین جشن خانه سینما از آن خود کند. «همجا» در در سی‌و‌پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر نیز حضور داشت.
دیگرعوامل این فیلم مستند عبارت‌اند از: فیلمبردار: صادق سوری/ تدوین: امیر ادیب‌پرور/ مشاور: علی محمد قاسمی/ موسیقی: افشین عزیزی/ صداگذار: مهرشاد ملکوتی/ اصلاح رنگ و نور: رضا تیموری/ مدیر تولید: عبدالحسن هدایتی/ عکاس: جاوید تفضلی/ هماهنگی استان بوشهر: محمد هوشمند/ هماهنگی تهران: زهره ترابی/ گرافیست: الهه پناهی/ مدیر مالی: مریم بیات.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما